Sulíkova dcéra letela do Dubaja aj so šéfom, Pellegrini hovorí o škandále a rodinkárstve

Majiteľ advokátskej kancelárie má podľa predsedu strany Hlas-SD uzatvorenú zmluvu s ÚRSO aj Slovenskými elektrárňami.

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Členom poslednej slovenskej delegácie na svetovej výstave Expo Dubaj bol okrem dcéry ministra hospodárstva Richarda Sulíka aj majiteľ advokátskej kancelárie, v ktorej ministrova dcéra vykonáva koncipientskú prax.

V piatok o tom informoval predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini. „Je to verejne známa osoba, je to JUDr. Radoslav Zigo,“ uviedol.

Klientelizmus v priamom prenose

Uvedený právnik má pritom podľa opozičnej strany uzatvorenú zmluvu s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví a údajne aj so Slovenskými elektrárňami.

Podľa Pellegriniho sú pritom všetky uvedené aktivity odmenou práve za koncipientskú prax ministrovej dcéry.

„Toto sú veci, ktoré môžeme označiť za klientelizmus a rodinkárstvo úplne v priamom prenose,” skonštatoval Pellegrini s tým, že ide o škandál, po ktorom minister hospodárstva musí zvážiť svoje zotrvanie vo funkcii.

V hre je opätovné odvolávanie

Jeho správanie označil za povýšenecké a arogantné. Opozičný politik zároveň vyzval premiéra Eduarda Hegera, aby so Sulíkom urobil poriadky a vyvodil voči nemu aj politickú zodpovednosť. „Žiadam ho, aby vystúpil a povedal, či to považuje za normálne,” uviedol Pellegrini. Nevylúčil ani možnosť opätovného odvolávania ministra hospodárstva v parlamente.

Opozičná strana Smer-SD vo štvrtok informovala, že dvadsaťšesťročná dcéra ministra hospodárstva Richarda Sulíka išla vládnym lietadlom na výstavu Expo Dubaj 2020 ako odborník na energetické právo. Ministerstvo hospodárstva SR reagovalo, že účasť dcéry Richarda Sulíka, Alexandry Sulíkovej, bola hradená z jej vlastných prostriedkov.

Viac k témam: Expo Dubaj 2020, Minister hospodárstva SR, Predseda strany Hlas-SD, Vládny špeciál
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkova dcéra letela do Dubaja aj so šéfom, Pellegrini hovorí o škandále a rodinkárstve © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email