Švajčiarsko sprísňuje opatrenia, do reštaurácií a na interiérové podujatia sa nedostane každý

„Počet hospitalizácií naďalej rastie a obsadenosť jednotiek intenzívnej starostlivosti je v niektorých regiónoch veľmi vysoká,“ uviedla švajčiarska vláda vo vyhlásení.

19.12.2021 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska vláda rozhodla, že v krajine budú vyžadovať doklad o vakcinácii proti koronavírusu alebo o prekonaní ochorenia COVID-19 od ľudí navštevujúcich reštaurácie, kultúrne, športové a všetky ostatné interiérové podujatia.

Švajčiarsko totiž čelí ďalšej vlne prípadov infekcií koronavírusom. Opatrenia, o ktorých vláda rozhodla v piatok, nadobudnú účinnosť v pondelok.

Viac o téme: Koronavírus

Epidemická situácia je mimoriadne znepokojujúca, počet hospitalizácií naďalej rastie a obsadenosť jednotiek intenzívnej starostlivosti je v niektorých regiónoch veľmi vysoká,“ uviedla švajčiarska vláda vo vyhlásení.

Vláda preto požiadala, aby väčšina ľudí pracovala z domu. Tí, ktorí musia ísť na pracoviská, budú musieť nosiť rúška, ak v miestnosti bude viac ako jeden človek. Na súkromné stretnutia bude môcť prísť maximálne desať ľudí, ako niekto z nich vo veku nad 16 rokov nie je zaočkovaný a neprekonal COVID-19.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko sprísňuje opatrenia, do reštaurácií a na interiérové podujatia sa nedostane každý © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *