Tréner Staňo na lavičke MŠK Žilina skončil, už je známe aj meno jeho nástupcu

Tím MŠK Žilina je v tabuľke Fortuna ligy až siedmy, z desiatich zápasov nazbieral 14 bodov.

4.10.2021 (Webnoviny.sk) – Neuspokojivé výsledky – len dva body z ostatných piatich kôl Fortuna ligy – prinútili vedenie futbalového tímu MŠK Žilina odvolať Pavla Staňa z postu hlavného trénera. Jeho nástupcom bude doterajší asistent Peter Černák, ktorý je pod Dubňom od roku 2016.

Žilina je v tabuľke až siedma, z desiatich zápasov nazbierala 14 bodov. Výkony z leta sú vzdialená minulosť a práve neúspešný september zlomil trénerovi Pavlovi Staňovi väz na lavičke „Šošonov“. Informoval o tom žilinský klubový web.

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať Pavlovi Staňovi a jeho realizačnému tímu za obdobie pri mužstve. Bolo vidno progres, najmä na začiatku sezóny hralo naše mužstvo behavý futbal s kombinačným, atraktívnym prejavom. Už od stretnutia proti Liptovskému Mikulášu však pociťujeme, že mužstvo nemalo potrebnú šťavu a energiu. Zvlášť domáce zápasy s Ružomberkom, Trenčínom či pohárové stretnutia ukázali, že nám chýba dravosť, živelnosť, behavosť. Preto sme sa rozhodli ukončiť spoluprácu s Pavlom Staňom. Spravili sme si dôkladnú analýzu a dospeli sme k záveru, že chceme spraviť zmenu a do mužstva vniesť nový impulz, oživiť ho,“ uviedol športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

Angažovanie Petra Černáka nie je dočasným riešením. „Peter dlhodobo pracuje v klube. Prešiel si mládežou i „B“-tímom. Už po odchode Jaroslava Kentoša bol jedným z kandidátov na trénera. Jeho prácu poznáme, rovnako vedomosti a futbalovú odbornosť. Verím, že sa nám vyššie spomenuté veci, ktoré nám v ostatných zápasoch chýbali, podarí po reprezentačnej prestávke získať naspäť a mužstvo sa vráti k futbalu, ktorý ho zdobil na začiatku sezóny. Hoci bol Peter súčasťou realizačného tímu, môže priniesť nový pohľad. Zároveň chceme využiť priestor reprezentačnej prestávky, aby si nový tréner našiel okrem Norberta Guľu k sebe ešte jedného asistenta,“ dodal Belaník na klubovom webe.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Staňo na lavičke MŠK Žilina skončil, už je známe aj meno jeho nástupcu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email