Trnava sa pripravuje na vianočné trhy, stánkov bude menej a mesto im nebude účtovať nájomné

Príjmový výpadok mesto vyrovná z existujúceho prebytku rozpočtu.

10.11.2021 (Webnoviny.sk) – Mesto Trnava bude od predajcov na vianočných trhoch vyberať namiesto nájomného za prenájom priestorov len daň za užívanie verejného priestranstva. Namiesto plánovanej čiastky 172-tisíc eur tak stánkari zaplatia len zhruba 37-tisíc eur.

Vyplýva to z návrhu na úpravu rozpočtu mesta na rok 2021, o ktorom budú vo štvrtok 11. novembra mimoriadne rokovať mestskí poslanci. Z dokumentu vyplýva, že trhy nebudú súčasťou podujatia Advent v Trnave, samospráva však v termíne od 1. do 22. decembra umožní predajcom ambulantný predaj.

Menej stánkov pre rozostupy

„Úpravou rozpočtu z dôvodu nekonania akcie Advent 2021 a jej náhradou ambulantným predajom vznikne schodok rozpočtu vo výške 76 394 eur, ktorý bude vyrovnaný z existujúceho prebytku rozpočtu 2021,“ píše sa ďalej v dokumente.

Schodok rozpočtu bude nižší, pretože sa nebude konať ani plánovaný kultúrny program na námestí.

„Je pravda, že predajcovia zaplatia mestu iba daň za užívanie verejného priestranstva, ale Správe majetku Mesta Trnava (SMMT) budú platiť za prenájom stánkov, ktoré sú v jej majetku, a za služby spojené s prenájmom. Prenájom stánkov a služby spojené s nájmom tvoria príjem podnikateľskej činnosti SMMT, preto nie sú položkami upravovaného rozpočtu mesta na aktuálnom mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva,“ informovala hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová.

Ušetrili na programe

Stánky s vianočným tovarom a občerstvením budú umiestnené na Trojičnom námestí a časti Hlavnej ulice. Oproti predošlým rokom ich podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej bude menej, aby bolo možné zabezpečiť dostatočné rozostupy.

Súčasťou trhov nebude, na rozdiel od minulosti, žiadny kultúrny program priamo na námestí. Mesto tým ušetrí 55-tisíc eur, ktoré boli v rozpočte pôvodne určené na zabezpečenie programu.

Minulý rok trnavská radnica už začiatkom októbra oznámila, že pre zhoršujúcu sa epidemickú situáciu žiadne organizované adventné podujatia v meste nebudú.

Viac k témam: Vianočné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava sa pripravuje na vianočné trhy, stánkov bude menej a mesto im nebude účtovať nájomné © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email