Trnavský kraj vyhlásil súťaž na návrh Pamätníka slobody slova, bude pripomínať odkaz Kuciaka a Kušnírovej (video)

Súťažné návrhy na výtvarno-architektonické stvárnenie pamätníka je možné predkladať do 4. apríla 2022.

20.12.2021 (Webnoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s odbornou verejnosťou a pozostalými rodinami vyhlásil výtvarno-architektonickú súťaž na návrh Pamätníka slobody slova vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Pripomínať má odkaz a obetu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktorých tu pred takmer štyrmi rokmi zavraždili.

„Slobodu a demokraciu považujem za najdôležitejšie hodnoty našej spoločnosti. Za ich obranu zaplatili pred štyrmi rokmi dvaja mladí ľudia tú najvyššiu cenu. Preto sme sa podujali vytvoriť na mieste, kde Ján a Martina plánovali svoj spoločný život, pietne miesto,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič. Súčasnej generácii i budúcim generáciám má podľa Viskupiča pripomínať ich odkaz, odhodlanie a obetu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Architektonickú súťaž, prípravu projektovej dokumentácie, stavebnú realizáciu víťazného návrhu, ako aj správu a údržbu pamätníka bude financovať Trnavský samosprávny kraj. Najlepšie návrhy, ktoré posúdi odborná porota, budú finančne odmenené.

Súťažné návrhy je možné predkladať do 4. apríla 2022. Víťaz bude známy začiatkom mája budúceho roka. Predsedníčkou poroty je rektorka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Bohunka Koklesová.

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta vo februári 2018. Obaja mali v čase vraždy 27 rokov.

Viac k témam: Pamätník slobody slova, výtvarno-architektonická súťaž
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavský kraj vyhlásil súťaž na návrh Pamätníka slobody slova, bude pripomínať odkaz Kuciaka a Kušnírovej (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *