Ukrajinci dosiahli počas roka vojny s Ruskom niekoľko víťazstiev. Ktoré považujú za najdôležitejšie?

K hlavným víťazstvám patrí aj vyhnanie okupantov z Chersonskej oblasti počas septembra až októbra.

24.2.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské ministerstvo obrany vo štvrtok vymenovalo desať hlavných víťazstiev Kyjiva počas roka ruskej vojny proti Ukrajine.

Ako prvé tri úspechy námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová na komunikačnej platforme Telegram uviedla obranu hlavného mesta a miest Černihiv, Sumy a Charkiv vo februári až apríli 2022, masový odpor civilného obyvateľstva proti ruským okupantom a vyhnanie ruských okupantov z Kyjivskej, Černihivskej a Sumskej oblasti v priebehu marca až apríla.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

K ďalším víťazstvám Ukrajiny podľa rezortu obrany patrilo zničenie vlajkovej lode ruskej Čiernomorskej flotily – krížnika Moskva v apríli, vyhnanie ruských okupantov z Hadieho ostrova v júni, zničenie logistického systému ruských okupačných síl na juhu a východe Ukrajiny v júni a auguste a vyhnanie ruských síl z Charkivskej oblasti v priebehu septembra až októbra.

K hlavným víťazstvám podľa Kyjiva patrí aj vyhnanie okupantov z Chersonskej oblasti počas septembra až októbra, úspešné pôsobenie ukrajinského systému protivzdušnej obrany počas októbra 2022 až februára 2023 a brzdenie ruskej ofenzívy na východe Ukrajiny počas decembra 2022 až februára 2023.

Brzdenie ruskej ofenzívy trvá doteraz, pripomenula Maľarová. „Ďakujeme všetkým statočným Ukrajincom, ktorí držia svoj front,“ dodala námestníčka ukrajinského ministra obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci dosiahli počas roka vojny s Ruskom niekoľko víťazstiev. Ktoré považujú za najdôležitejšie? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *