Ukrajinská protiofenzíva začína prinášať ovocie a armáda postupne získava pôdu pod nohami, tvrdí Stoltenberg

Ukrajinské jednotky dosiahli pokrok za dedinou Robotyne a rozširujú tak územia v Záporožskej oblasti.

7.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajina napriek ťažkým bojom v protiofenzíve „pomaly získava pôdu pod nohami“. Vo štvrtok to uviedol generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prelomili obranné línie

Stoltenberg tiež v prejave pred poslancami Európskeho parlamentu povedal, že podpora spojencov NATO pomohla začať ukrajinskú protiofenzívu, ktorá teraz začína prinášať ovocie.

Ukrajinci postupne získavajú pôdu pod nohami. Sú to ťažké boje, ťažké boje, ale podarilo sa im prelomiť obranné línie ruských síl. A postupujú vpred,“ vyjadril sa.

Ukrajinskí predstavitelia sú optimistickí

Jeho slová pritom prišli po tom, ako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týždeň vyslal dôrazné posolstvo týkajúce sa pokroku Ukrajiny, keď na sociálnej a mikroblogovacej sieti X, predtým známej ako Twitter, napísal: „Bez ohľadu na to, čo kto hovorí, postupujeme, a to je najdôležitejšie. Sme v pohybe.“

Ukrajinskí predstavitelia sú medzitým opatrne optimistickí v tom, že druhá línia ruských obranných opevnení na južnom fronte by mohla byť ľahšie prekonateľná ako prvá. Geolokačné videozáznamy z posledných dní naznačujú, že ukrajinské jednotky dosiahli pokrok za dedinou Robotyne, keďže sa snažia rozšíriť územie v Záporožskej oblasti, ktoré získali späť v auguste.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská protiofenzíva začína prinášať ovocie a armáda postupne získava pôdu pod nohami, tvrdí Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *