Útočník vážne zranil nožom v nemeckom rýchlovlaku troch ľudí, medzi Regensburgom a Norimbergom zastavili dopravu

Pasažierov po útoku odviedli z vlaku na neďaleké miesto, kde je o nich postarané.

8.11.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 6. novembra 20:01

Po útoku nožom v nemeckom rýchliku sú vážne zranení traja ľudia. Informoval o tom Bavorský Červený kríž s tým, že ich previezli do miestnej nemocnice. Podľa bavorskej polície zranení pochádzajú z okolia Regensburgu a Passau.

V súvislosti s ranným útokom v Seubersdorfe, kde vlak po incidente zastavil, policajti zatkli 27-ročného Sýrčana, uviedla pre agentúru AP bavorská polícia.

Pomáha približne sto záchranárov

Miestna polícia pre agentúru AP uviedla, že dostali hlásenie o útoku okolo 9:00 miestneho času. Vysokorýchlostný ICE vlak v čase incidentu cestoval medzi Regensburgom a Norimbergom.

Jeho zhruba 200 – 300 pasažierov po útoku odviedli z vlaku na neďaleké miesto, kde je o nich postarané, informoval hovorca Červeného kríža, ktorý tam má približne 100 záchranárov. Na mieste incidentu v Seubersdorfe sú aj policajti bavorskej krajinskej polície.

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer uviedol, že okolnosti „hrozného útoku“ stále nie sú známe a pracujú na ich objasnení.

Obyvatelia sa nemusia báť

Obyvatelia Seubersdorfu, ktorý sa nachádza zhruba 473 kilometrov južne od Berlína, podľa ministra nečelia žiadnemu nebezpečenstvu.

„Dúfam, že zranení a tí, čo boli svedkovia, sa rýchlo a úplne zotavia,“ vyjadril sa Seehofer.

Hovorca nemeckých železníc potvrdil, že stanicu v Seubersdorfe zatvorili a pozastavili aj dopravu medzi Regensburgom a Norimbergom. Diaľkové vlaky presmerovali cez neďaleký Ingolstadt.

Viac k témam: Krimi, Útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Útočník vážne zranil nožom v nemeckom rýchlovlaku troch ľudí, medzi Regensburgom a Norimbergom zastavili dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email