Útok na ruské vrtuľníky a obrannú techniku môže prinútiť Moskvu k presunutiu operačných základní

Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

21.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský úder na ruské vrtuľníky a obrannú techniku skôr počas týždňa by mohol primať Moskvu znova presunúť operačné základne a veliteľské a riadiace uzly ďalej od frontovej línie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine, na ktorú sa odvoláva denník The Guardian, to uvádza britské ministerstvo obrany. V utorok ukrajinské sily po prvý raz použili americké taktické rakety dlhého doletu z USA a zasiahli ruské letecké základne v Berďansku a Luhansku.

Rozsah škôd zostáva dosiaľ nepotvrdený, ministerstvo obrany však konštatuje, že je pravdepodobné, že úder zničil deväť vrtuľníkov v Berďansku. A ďalších päť v Luhansku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

„Ak sa to potvrdí, je veľmi pravdepodobné, že tieto straty budú mať vplyv na schopnosť Ruska brániť sa a viesť ďalšie útočné aktivity na tejto osi,“ konštatuje Londýn. Vzhľadom na tlak na ruskú vojenskú výrobu bude podľa rezortu akákoľvek potvrdená strata pre Rusko ťažko nahraditeľná v krátkodobom aj strednodobom horizonte.

Viac k témam: Berďansk, Britské ministerstvo obrany, Luhanská oblasť, ruské vrtuľníky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Útok na ruské vrtuľníky a obrannú techniku môže prinútiť Moskvu k presunutiu operačných základní © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *