V Michalovciach otvorili už desiate denné centrum pre seniorov za 92-tisíc eur

Náklady na prevádzku a činnosť denných centier sú hradené z mestského rozpočtu.

10.10.2021 (Webnoviny.sk) – Mesto Michalovce otvorilo práve v mesiaci úcty k starším v poradí už desiate denné centrum pre seniorov. Nachádza sa na Vrboveckej ulici, v objekte bývalej materskej školy.

Mesto s opravami budovy bývalej škôlky začalo už v roku 2017 a celkové finančné náklady na jeho zriadenie predstavovali sumu 92-tisíc eur, ktoré boli hradené z vlastných zdrojov mesta. Informovala o tom Marcela Andréová z Mestského úradu v Michalovciach.

Stavebné práce

Postupne boli na objekte realizované stavebné práce, ktoré zahŕňali opravu strechy, fasády, elektrorozvodov, vodomernej šachty a hromozvodu.

Ďalej boli vymenené okná, opravené steny, stropy, podhľady a schody, urobili sa nové omietky, v záhrade bol postavený altánok. V roku 2021 bolo centrum vybavené nábytkom.

Denné centrá

V dennom centre sa poskytuje sociálna služba počas dňa tým občanom, ktorí dovŕšili dôchodkový vek, a osobám so zdravotným postihnutím. Centrá slúžia ako spoločenské strediská, sú miestom zábavy a odpočinku pre dôchodcov.

Hlavným cieľom tejto činnosti je podnecovať aktivity seniorov, začleňovať ich do života spoločnosti a zbavovať ich pocitu osamelosti. V súčasnosti v meste funguje desať denných centier, ktoré združujú takmer 850 členov.

Náklady na prevádzku a činnosť denných centier sú hradené z mestského rozpočtu a v priemere na jeden rok predstavujú výšku 45-tisíc eur.

Viac k témam: Denné stacionáre, Rekonštrukcia, Seniori, Spoločenský život seniorov
Zdroj: Webnoviny.sk – V Michalovciach otvorili už desiate denné centrum pre seniorov za 92-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email