Väčšina rukojemníkov v Pásme Gazy je údajne stále nažive, izraelská armáda stanovila počet nezvestných na viac ako sto osôb

Viac ako 20 rukojemníkov je mladších ako 18 rokov.

21.10.2023 (SITA.sk) – Izraelské ozbrojené sily oznámili, že väčšina rukojemníkov a nezvestných osôb, ktoré si so sebou vzalo palestínske militantné hnutie Hamas po prekvapivom útoku na Izrael zo 7. októbra, je nažive.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Viac ako 20 rukojemníkov je mladších ako 18 rokov, 10 až 20 má viac ako 60 rokov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Nie je jasné, koľko rukojemníkov zadržiavajú v Pásme Gazy. Izraelská armáda stanovila počet nezvestných na 100 až 200. Hovorca vojenského krídla Hamasu v pondelok vo videu povedal, že zadržiavaných je najmenej 200 až 250 ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Vojenské krídlo Hamasu má podľa neho okolo 200 rukojemníkov, zatiaľ čo zvyšok zadržiavajú „iné vojenské formácie“ v Pásme Gazy. To, že neurčili presný počet rukojemníkov, pripísal neprestajnému izraelskému bombardovaniu.

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Rukojemníci
Zdroj: SITA.sk – Väčšina rukojemníkov v Pásme Gazy je údajne stále nažive, izraelská armáda stanovila počet nezvestných na viac ako sto osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *