Vlhová sa stala najlepšou športovkyňou Dukly za rok 2021, po cenu si nemohla prísť osobne (foto+video)

Z pozície nového šéfa Dukly oceneným gratuloval aj olympijský šampión z Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth, ktorý na poste riaditeľa VŠC nahradil od pondelka Juraja Benčíka.

4.11.2021 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica a Ministerstvo obrany SR slávnostne ocenili športovcov pod svojou hlavičkou za ich výkony a výsledky v roku 2021.

Víťazkou hlavnej kategórie sa stala reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová, ktorá v jari 2021 získala veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v hodnotení Svetového pohára.

„Veľmi pekne ďakujem za ocenenie, veľmi si to vážim. Chcela by som sa poďakovať hlavne Dukle Banská Bystrica, že mi pomáhajú a že aj vďaka nej môžem podávať takéto výkony,“ odkázala Vlhová účastníkom slávnosti prostredníctvom videa.

V hodnotení olympijských športov obsadil druhú priečku kajakár Jakub Grigar a tretiu zápasník Tajmuraz Salkazanov.

Športovcom gratuloval aj nový riaditeľ

Z pozície nového šéfa Dukly oceneným gratuloval aj olympijský šampión z Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth, ktorý na poste riaditeľa VŠC nahradil od pondelka Juraja Benčíka.

„Teším sa, že jedna z mojich prvých povinností v pozícii riaditeľa bola takáto príjemná. Mali sme možnosť bilancovať uplynulý rok a športovci Dukly svojimi výkonmi počas neho opäť potvrdili, že sú elita slovenského športu. Budeme sa snažiť naďalej vytvárať im čo najlepšie podmienky, aby už na blížiacich sa zimných olympijských hrách v Pekingu nadviazali na tieto úspechy,“ povedal Matej Tóth.

Objavom roka je zjazdárka Jančová

Do najlepšej desiatky ocenených sa dostali aj Alexander Slafkovský, Monika Škáchová, Eliška Mintálová (všetci vodný slalom), Patrik Jány, Juraj Tužinský (obaja športová streľba), Ingrid Suchánková (karate) a Adam Žampa (zjazdové lyžovanie).

V kategórii neolympijských športov zvíťazila zápasníčka Monika Chochlíková, prvenstvo v kategórii kolektívnych výkonov získalo duo vodných slalomárov Michal Martikán a Alexander Slafkovský.

Za vojenský športový výkon roka spomedzi príslušníkov ozbrojených síl si ocenenie prevzal parašutista Tomáš Marcinek. Objavom roka sa stala zjazdárka Rebeka Jančová, za najúspešnejšiu juniorku vyhlásili biatlonistku Henrietu Horvátovú. Trénerom roka sa stal Stanislav Gejdoš (vodný slalom) ako kouč medzi dospelými a Lukáš Daubner (biatlon) ako tréner mládeže.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Slávnostné ocenenie najúspešnejších športovcov Ministerstva obrany 2021 (fotografie)

Udelili aj jedno mimoriadne ocenenie

Dukla tiež ocenila za mimoriadny prínos majstra Európy v chôdzi na 20 km z roku 1990 Pavla Blažeka. Zástupcovia VŠC aj vedenie rezortu obrany sa poďakovali športovcom, ktorí ukončili aktívnu športovú kariéru – Elene Kaliskej (vodný slalom), Ivete Putalovej (atletika), Richardovi Tkáčovi (vzpieranie) aj novému riaditeľovi Dukly Matejovi Tóthovi.

Ten zase venoval osobitné poďakovanie svojmu predchodcovi Romanovi Benčíkovi.

„Roman odviedol na Dukle kus dobrej práce. Aj vďaka nemu máme dnes krásny štadión a ďalšie rozbehnuté projekty. Ja osobne mu ďakujem za bezproblémové odovzdanie agendy a uvedenie do funkcie. Nie je to samozrejmé, naopak, skôr výnimočné,“ povedal Matej Tóth.

Viac k témam: Ocenenie, Športovci, ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová sa stala najlepšou športovkyňou Dukly za rok 2021, po cenu si nemohla prísť osobne (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email