Vo veku 56 rokov zomrela Tatjana Patitz, jedna z piatich „pôvodných“ supermodeliek

Rodáčka z Nemecka sa objavila aj v hudobných videoklipoch Duran Duran a legendárnom Freedom! ’90 Georgea Michaela.

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Vo veku 56 rokov zomrela modelka Tatjana Patitz. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na jej modelingovú agentúru.

Príčinou bola choroba

Rodáčka z Nemecka žila v čase úmrtia v Kalifornii. Príčinu jej smrti nezverejnili, agentúre AP jej agentka povedala len, že príčinou bola choroba.

Patitz, ktorá sa preslávila v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, sa stala jednou z najvýznamnejších supermodeliek desaťročia a objavila sa aj v hudobných videoklipoch Duran Duran a legendárnom Freedom! ’90 Georgea Michaela.

Slávna obálka Vogue

Patitz sa narodila v roku 1966 v Hamburgu estónskej matke a nemeckému otcovi. Jej rodina sa čoskoro presťahovala do Švédska, kde sa ako 17-ročná prihlásila do súťaže, v ktorej skončila tretia a ešte niekoľko rokov trvalo, kým sa jej kariéra naplno rozbehla.

V roku 1988 ju však už fotil prestížny módny fotograf Peter Lindbergh a v roku 1990 sa objavila na slávnej obálke britského Vogue po boku ďalších supermodeliek – Cindy Crawford, Naomi Campbell, Lindy Evangelisty a Christy Turlington, čím potvrdila svoj status ako jednej z piatich „pôvodných“ supermodeliek deväťdesiatych rokov. Pracovala na kampaniach pre Chanel, Calvin Klein alebo Versace.

Viac k témam: Modelka, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo veku 56 rokov zomrela Tatjana Patitz, jedna z piatich „pôvodných“ supermodeliek © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *