Vyšetrovanie v kauze Očistec sa skončilo, policajti vykonali desiatky výsluchov a vypočuli takmer sto svedkov

Počas vyšetrovania bolo vykonané aj znalecké dokazovanie a zabezpečený bol aj rozsiahly listinný materiál.

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovanie v kauze známej ako Očistec bolo ukončené. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, aktuálne prebieha štúdium spisového materiálu zo strany obvinených a ich obhajcov.

„Konečný návrh vyšetrovateľa preto ešte na prokuratúru doručený nebol. Celkovo bolo v prípade obvinených 21 osôb. Spolu 10 obvinených osôb bolo vylúčených na samostatné trestné konanie,“ povedal hovorca s tým, že pôvodne bolo predmetom trestného stíhania 25 skutkov.

Vinia ich aj z korupcie

„Počas vyšetrovania boli vypočutí všetci obvinení, viacerí opakovane. Celkovo išlo o 46 výsluchov. Počas konania bolo vypočutých aj 92 svedkov, niektorí aj opakovane,“ vysvetlil Skladan.

Dodal, že počas vyšetrovania bolo vykonané aj znalecké dokazovanie a zabezpečený bol aj rozsiahly listinný materiál.

Bývalý policajný prezident Tibor G., exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter H. alebo bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K sú v rámci kauzy Očistec obvinení napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa.

Expolicajti išli na slobodu

Senát 5T Najvyššieho súdu SR na neverejnom zasadnutí 4. novembra rozhodol, že títo bývalí policajní funkcionári, ako aj ďalší expolicajti Marián Z. a Milan M. pôjdu na slobodu.

Senát zamietol ako nedôvodnú sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 26. októbra, ktorým bolo okrem iného rozhodnuté aj o zamietnutí návrhu prokurátora na predĺženie lehoty väzby obvinených.

Viac k témam: Akcia „Očistec“, Kauza Očistec
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovanie v kauze Očistec sa skončilo, policajti vykonali desiatky výsluchov a vypočuli takmer sto svedkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email