Zeman nie je podľa lekárov schopný naplno pracovať, s Babišom už ale riešil demisiu vlády

Zemanovo ochorenie je podľa konzília lekárov závažné a liečba je ťažká.

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Hospitalizovaný český prezident Miloš Zeman ešte stále nie je schopný naplno pracovať a určiť prognózu je v jeho prípade veľmi náročné.

V piatok to v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) povedalo konzílium lekárov, ktorí v uplynulých dňoch vyšetrili hlavu štátu a posudzovali jej stav. Zemanovo ochorenie je podľa nich závažné a liečba je ťažká, informuje spravodajský portál TN.cz.

Nutná je jeho hospitalizácia

Lekárske konzílium uviedlo, že prezident v ÚVN dostáva špičkovú starostlivosť. Jeho vedúci člen a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima vysvetlil, že dôvodom hospitalizácie 10. októbra bolo „celkové zhoršenie zdravotného stavu pri známom chronickom ochorení, starostlivosť viedla k zlepšeniu klinického stavu“.

Napriek tomu si prezidentov stav vyžaduje „hospitalizačnú starostlivosť a v tomto momente mu neumožňuje sa venovať naplno pracovným povinnostiam“, doplnil.

Prezident volal s Babišom

„Stanoviť prognózu ďalšieho vývoja zdravotného stavu je aj naďalej veľmi náročné. Charakter aj manifestácia základného ochorenia sú iste veľmi závažné, upresňovanie prognózy bude závisieť od vývoja ochorenia, ktoré je samo liečebne náročne ovplyvniteľné,“ povedal tiež Zima.

ÚVN vo štvrtok informovala, že prezidenta preložili z jednotky intenzívnej starostlivosti na štandardné lôžkové oddelenie. V piatok dopoludnia hovorca prezidenta Jiří Ovčáček oznámil, že Zeman telefonoval s premiérom Andrejom Babišom a zhovárali sa o demisii vlády.

Viac k témam: Demisia, Lekári, Práceneschopnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Zeman nie je podľa lekárov schopný naplno pracovať, s Babišom už ale riešil demisiu vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email