Žilinka zamietol použitie paragrafu 363 v prípade exministra Žiga, jeho obvinenie stále trvá

Žilinka podľa Dalibora Skladana po preskúmaní veci nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní.

16.12.2021 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka zamietol použitie paragrafu 363 Trestného poriadku v prípade obvineného exministra Petra Žiga. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, jeho obvinenie tak stále trvá.

„Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dňa 9. decembra 2021 nevyhovel návrhu obvineného, ktorým sa domáhal zrušenia uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry o vznesení obvinenia zo dňa 17. decembra 2020 a naň nadväzujúceho uznesenia prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry o zamietnutí sťažnosti zo dňa 7. júla 2021,“ cituje portál hovorcu Generálnej prokuratúry SR Dalibora Skladana.

Žilinka podľa neho po preskúmaní veci nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní, keď dospel k záveru, že v aktuálnom štádiu trestného konania zistené skutočnosti dostatočne odôvodňujú záver o dôvodnosti trestného stíhania obvineného Žiga pre prečin podplácania.

V prípade Žigu vzniesli obvinenie pre údajné uplácanie vyšetrovateľa podvodov s DPH, v ktorom je obvinený jeho rodinný príslušník Štefan Žiga.Uplácanie exminister označil za výmysly kajúcnikov, ktorí v prípade Judáš začali s Národnou kriminálnou agentúrou spolupracovať,“ dodal portál.

Viac k témam: Kauza Judáš, Paragraf 363 Trestného poriadku, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka zamietol použitie paragrafu 363 v prípade exministra Žiga, jeho obvinenie stále trvá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *