Zomrel Dušan Pašek ml., mal spáchať samovraždu

Pašekova smrť prišla len niekoľko dní po skone hráča jeho klubu Borisa Sádeckého.

5.11.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 5. novembra 13:16

Vo veku 36 rokov zomrel bývalý hokejista a súčasný prezident klubu iClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek ml. Informáciu potvrdili pre Sportnet členovia vedenia klubu nadnárodnej Ice Hockey League. „Potom, čo bol vo štvrtok večer nezvestný, ho o deň neskôr našli obeseného na bratislavskej Kolibe,“ informoval spomínaný portál.

Obrovská strata pre slovenský šport

Pašekova smrť prišla len niekoľko dní po skone hráča jeho klubu Borisa Sádeckého, ktorý zomrel v nemocnici na následky zlyhania srdca počas hokejového zápasu v rakúskom Dornbirne.

“Je to obrovská strata pre slovenský šport a pre každého, kto Dušana poznal. Mal pred sebou celý život a veľké plány, ako pomôcť slovenskému hokeju. Bol to môj najlepší priateľ a jeho smrť ma hlboko zasiahla. Chcem zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť jeho najbližšej rodine. O ďalšom pokračovaní hokejového klubu Bratislava Capitals budeme informovať v najbližších dňoch,“ uviedol v kondolencii prezident iClinic Bratislava Capitals Ivo Ďurkovič na klubovom facebooku.

Trojnásobný majster Slovenska

Odchovanec bratislavského Slovana Dušan Pašek ml. bol trojnásobný majster Slovenska. Jeden titul získal v drese Slovana a ďalšie dva pridal ako hráč HC Košice. Vo februári 2016 sa rozhodol ukončiť kariéru pre zdravotné problémy. HC Slovan s hlbokým zármutkom prijal správu o smrti Dušana Pašeka ml. – viceprezident Bratislavy Capitals. Dušan bol odchovancom Slovana a synom klubovej legendy Dušana Pašeka. Klub vyjadruje sústrasť všetkým, ktorí Dušana poznali,“ informovalo vedenie Slovana na sociálnych sieťach.

Neskôr klub potvrdil, že extraligový zápas proti Zvolenu odohrá a uctí si v ňom okrem Pašeka aj nedávno zosnulého hráča Capitals Borisa Sádeckého. „Na základe porady v kabíne s hráčmi Slovana bolo prijaté rozhodnutie, že Slovan na piatkový zápas proti HKM Zvolen napokon nastúpi. Hráči si uctia pamiatku Borisa Sádeckého a Dušana Pašeka ml. v zápase. Tragickým okolnostiam bude prispôsobený celkový rámec zápasu vrátane minúty ticha,“ uviedol Slovan.

Ku kondolujúcim sa pridal aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na svojom webe. „Slovenský zväz ľadového hokeja vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a priateľom zosnulého Dušana Pašeka ml.“ uviedol zväz.

Viac k témam: Ice Hockey League, Samovražda, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Dušan Pašek ml., mal spáchať samovraždu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email