Kvalita zvuku konferenčných hovorov môže ovplyvniť mieru stresu, sústredenie i produktivitu
Trend „práce odkiaľkoľvek“ je v dnešnej spoločnosti už štandardom. Provizórne kancelárske priestory napríklad aj na netradičných miestach prinášajú bohužiaľ nové problémy, s ktorými sa musíme v práci vyrovnať. Ide najmä o zvukové a rušivé vplyvy, ktoré sťažujú vzájomnú komunikáciu pri konferenčných hovoroch a rozptyľujú naše sústredenie.
20.1.2022 (Webnoviny.sk) – Trend „práce odkiaľkoľvek“ je v dnešnej spoločnosti už štandardom. Provizórne kancelárske priestory napríklad aj na netradičných miestach prinášajú bohužiaľ nové problémy, s ktorými sa musíme v práci vyrovnať. Ide najmä o zvukové a rušivé vplyvy, ktoré sťažujú vzájomnú komunikáciu pri konferenčných hovoroch a rozptyľujú naše sústredenie.
Legendárna japonská značka Technics uverejnila štúdiu, ktorá odhalila vplyv kvality zvuku na fyzický a psychický stav pracovníkov, ktorí pracujú z domu, teda tzv. home office. Účastníci štúdie boli vystavení rôznym situáciám, ktoré vyžadovali, aby počuli zvuk od iných ľudí a aby ich hlas počuli ostatní. Merania preukázali, že zmeny kvality môžu vyvolávať stres, úzkosť, frustráciu, zmätok či pokles energie.
5 príznakov stresu
- Búšenie srdca
- Potenie
- Zrýchlený dych
- Zovretie na hrudi
- Bolesť brucha alebo hlavy
Nepodceňujte kvalitu zvuku
So zlým pripojením na online stretnutiach sa určite stretol každý z nás. Technické problémy a rušivé podnety počas hovoru vedú k mnohým problémom. Nekvalitný zvuk narúša komunikáciu a odstránenie problémov často trvá dlhšie ako samotná diskusia, čo v nás môže vyvolávať až 2x väčší stres a frustráciu. Navyše dlhé riešenie prekážok nás oberá o našu pozornosť. Všetci poznáme situáciu, v ktorej sa pre horšiu kvalitu zvuku nechceme niekoľkokrát pýtať na tú istú vec, a tak radšej mlčíme. To však vedie k o 13 % nižšej presnosti plnenia zadaní alebo ich porozumeniu a až o 64 % väčšej zmätenosti. Bohužiaľ, výsledkom často býva chybné vykonávanie pracovných úloh. Tým dostáva zabrať naše psychické zdravie a následne sa zvyšuje pocit úzkosti až o 29 %. Naše telo nás dokonca v týchto chvíľach prezradí a prichádzajú nielen nepríjemné pocity, ale aj telesné zmeny, pričom fyzický ukazovateľ stresu sa môže zvýšiť až 5x.
Lepší zvuk = lepšia práca
S vysoko kvalitným zvukom sa naše pracovné schopnosti a psychická pohoda významne zlepšujú. Podľa prieskumu je 3x až 4x vyššia pravdepodobnosť, že sa budeme cítiť príjemne. Vďaka odstráneniu rušivých elementov sa zvyšuje naša schopnosť sústredenia až o 32 % s kvalitným zvukom a o 18 % s kvalitným hlasom. Tak sme potom schopní byť viac produktívni, podávať lepšie pracovné výkony a navyše mať aj dobrú náladu.
Náš tip:
Nevystavujte sa zbytočnému stresu a dbajte na svoje fyzické aj psychické zdravie. Skvelým pomocníkom pri práci odkiaľkoľvek sú bezdrôtové slúchadlá Technics EAH-AZ60 a EAH-AZ40, ktoré vám vďaka najnovším technológiám poskytnú ničím nerušený hovor a kvalitu zvuku. Sú totiž vybavené technológiou JustMyVoice™, ktorá rozpozná hlas pri hovore, izoluje a zosilňuje slová, a, naopak, odbúrava okolitý hluk. Výsledkom je čistý hovor bez rušivých elementov. Konečne dizajnové slúchadlá, ktoré sú prispôsobené najnovším pracovným aj životným trendom.
Informačný servis
Viac k témam: konferenčné hovory, PR, slúchadlá, Zvuk
Zdroj: Webnoviny.sk – Kvalita zvuku konferenčných hovorov môže ovplyvniť mieru stresu, sústredenie i produktivitu © SITA Všetky práva vyhradené.