120 dobrovoľníkov spoločnosti Mars venovalo tento rok viac ako 800 hodín svojho času na pomoc komunitám v strednej Európe

Pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, ktorý pripadá na 5. decembra, spoločnosť Mars Central Europe oceňuje zapojenie svojich spolupracovníkov do dobrovoľníckeho programu Mars – iniciatívy, ktorú organizuje každý rok a ktorej cieľom je zmeniť komunity, v ktorých spoločnosť pôsobí.

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, ktorý pripadá na 5. decembra, spoločnosť Mars Central Europe oceňuje zapojenie svojich spolupracovníkov do dobrovoľníckeho programu Mars – iniciatívy, ktorú organizuje každý rok a ktorej cieľom je zmeniť komunity, v ktorých spoločnosť pôsobí. Tento rok 120 spolupracovníkov v strednej Európe venovalo viac ako 800 hodín svojho času dobrovoľníckym aktivitám od darcovstva krvi cez práva zvierat až po mentoring.

Dobrovoľnícky program spoločnosti Mars využíva kolektívnu silu spolupracovníkov na dosiahnutie trvalej zmeny v komunitách a je silným príkladom toho, ako sa spoločnosť Mars, jeden z najväčších svetových výrobcov cukroviniek, zaviazala vracať peniaze, aby zabezpečila, že svet budúcnosti bude svetom, v ktorom sa bude dariť každému. Prostredníctvom tohto programu majú zamestnanci možnosť využiť až 16 hodín ročne plateného času, aby sa zapojili do činností, na ktorých im záleží. Môžu byť kreatívni a využiť svoje jedinečné silné stránky a zručnosti na spoluprácu s partnerskými organizáciami a priniesť zmysluplnú zmenu tým, ktorí ju najviac potrebujú.

„Tento rok je vzhľadom na ďalšie výzvy, ktoré pandémia predstavuje pre komunity, dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby sme ponúkli starostlivosť a čas tým, ktorí to potrebujú. Dobrovoľníctvo v spoločnosti Mars je skvelý spôsob, ako budovať vzťahy s komunitami, v ktorých pôsobíme, a zároveň posilniť svojich spolupracovníkov,” hovorí Radovan Veselý, manažér pre slovenský trh.

Vzhľadom na regionálne a miestne obmedzenia, týkajúce sa sociálnej vzdialenosti a s cieľom chrániť zdravie a pohodu spolupracovníkov uprostred pandémie COVID-19, sa program Mars Central Europe zameral predovšetkým na virtuálne dobrovoľnícke príležitosti, hoci niektoré aktivity, ako napríklad darovanie krvi, zostali súčasťou programu. Hoci sa dobrovoľnícky program zmenil, spoločnosť verí, že existuje ešte veľa spôsobov, ako môžu spolupracovníci spoločnosti Mars zo svojich domovov pomôcť a skutočne a významne ovplyvniť dianie.

Informačný servis

Viac k témam: Dobrovoľníci, Mars, Medzinárodný deň dobrovoľníkov, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – 120 dobrovoľníkov spoločnosti Mars venovalo tento rok viac ako 800 hodín svojho času na pomoc komunitám v strednej Európe © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *