Ak Kollár nedodrží svoj sľub, Hlas-SD bude iniciovať jeho odvolanie (video)

Hlas-SD je podľa Erika Tomáša pripravený pripraviť podporiť aj prípadnú novú petičnú akciu za referendum o predčasných voľbách.

16.12.2021 (Webnoviny.sk) – Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) bude iniciovať odvolanie šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), ak nepredloží na najbližšiu budúcoročnú schôdzu parlamentu zmenu ústavy, aby sa mohlo konať referendum o predčasných voľbách.

Vo videu na sociálnej sieti to uviedol podpredseda Hlasu-SD a poslanec parlamentu Erik Tomáš. Podľa neho je Hlas-SD pripravený podporiť aj prípadnú novú petičnú akciu za referendum o predčasných voľbách.

Kollár sľúbil referendum

Po tom, čo ústavný súd v júli tohto roka podľa Tomáša zmaril referendum o predčasných voľbách, predseda parlamentu ľuďom sľúbil, že referendum predsa len bude.

Tomáš sa odvolal na vyjadrenie Kollára, ktorý vo videu hovorí: „Som presvedčený, že ľudia túto možnosť musia dostať. Jediná možnosť, ako to spraviť je, že zmeníme zákon v parlamente.”

Pľuvanec do očí 600-tisíc ľuďom

Podľa Tomáša Kollár tou zmenou myslel zmenu ústavy. „Tú je možné podľa rokovacieho poriadku urobiť už na prvej budúcoročnej schôdzi parlamentu,” povedal Tomáš a pripomenul, že pochopenie pre občanov, ktorí sa podpísali pod petičnú akciu, našiel aj Igor Matovič (OĽaNO).

Poslanec poukázal na písomné vyjadrenie Matoviča, že podanie referenda na ústavný súd bolo od prezidentky podlé a zákerné a išlo o pľuvanec do očí 600-tisíc ľuďom a teraz podľa Tomáša chcú Kollár i Matovič túto tému poslať „do stratena”.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podpredseda strany Hlas-SD, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda hnutia Sme rodina, Predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak Kollár nedodrží svoj sľub, Hlas-SD bude iniciovať jeho odvolanie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *