Alain Vigneault skončil na pozícii kouča tímu Philadelphia Flyers, nedokázal prerušiť sériu ôsmich prehier

Vigneault doviedol v minulosti tímy New York Rangers a Vancouver Canucks až do finále play-off bojov o Stanley Cupu.

7.12.2021 (Webnoviny.sk) – V rýchlom slede odvolali v zámorskej hokejovej NHL už druhého trénera. Po Travisovi Greenovi vo Vancouveri sa musel porúčať aj Alain Vigneault vo Philadelphii.

Skúsený 60-ročný kouč musel skončiť po tom, čo nedokázal s tímom prerušiť sériu ôsmich prehier. Osudnou sa Vigneaultovi mala stať nedeľňajšia domáca vysoká prehra s Tampou Bay 1:7.

Rekordom je desať zápasov bez výhry

Historickým negatívnym rekordom Flyers je desať zápasov v rade bez víťazstva. Informáciu zatiaľ nepotvrdili klubové zdroje.

„Ja som vodca našej skupiny a som ten, ktorý má obe ruky na volante. Musím nájsť spôsob, ako z hráčov dostať výkony, ktoré by viedli k víťazstvám. Momentálne sme v šmyku a tento pohyb musíme rázne ukončiť. Šancu budeme mať už v pondelok proti Coloradu,“ povedal Vigneault po výprasku od obhajcu Stanleyho pohára.

Triumfovali v sedemdesiatych rokoch

Vigneault doviedol v minulosti tímy New York Rangers a Vancouver Canucks až do finále play-off bojov o Stanley Cupu.

O to isté sa pokúšal aj vo Philadelphii, ale neúpešne. Jediné dva Stanleyho poháre získali „letci“ z Philadelphie v rokoch 1974 a 1975.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Alain Vigneault skončil na pozícii kouča tímu Philadelphia Flyers, nedokázal prerušiť sériu ôsmich prehier © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *