Alkoholom podgurážení vodiči pribúdajú, v Senci aj Piešťanoch namerali mužom vyše troch promile (video)

Hliadka vodičov predviedla na policajné oddelenie, kde sa ich ujali dopravní policajti.

4.1.2024 (SITA.sk) – Policajti v Senci v utorok podvečer prichytili za volantom vodiča pod vplyvom alkoholu. Muž na vozidle Hyundai Tucson podľa polície prechádzal cez Nitriansku ulicu v smere na Kráľovú pri Senci neprimerane vysokou rýchlosťou, navyše nemal za zníženej viditeľnosti zapnuté predpísané osvetlenie.

Nafúkal takmer dve promile

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, polícia vozidlo zastavila a vzhľadom na to, že muž javil známky požitia alkoholu, podrobila ho dychovej skúške.

„Tá u 42-ročného vodiča skončila s pozitívnym výsledkom, nameraná mu bola hodnota 0,82 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,71 promile,“ uviedol Szeiff. Vodiča policajti zadržali a predviedli na policajné oddelenie.

Spolujazdec nepočúvol príkaz policajta

„Jeho spolujazdec, ktorý bol prítomný po celý čas vo vozidle, bol zo strany hliadky poučený, že nakoľko aj on javí známky požitia alkoholu, nesmie v takomto stave viesť žiadne motorové vozidlo, a rovnako bol poučený aby si zabezpečil odvoz z miesta udalosti,“ dodáva bratislavský policajný hovorca.

Spolujazdca však ani nie o polhodinu zastavila iná hliadka v Senci, a to na tom istom vozidle. Dychová skúška sa skončila u 43-ročného muža s neuveriteľným výsledkom, namerali mu 3,02 promile, čo z medicínskeho hľadiska predstavuje stav vážnej otravy alkoholom, uviedol Szeiff. Muž bol napokon zadržaný, a tiež eskortovaný na policajné oddelenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nafúkal viac než tri promile

Policajti prichytili vodiča pod vplyvom alkoholu aj v Piešťanoch, a to v utorok 2. januára podvečer. Vodič nafúkal viac než tri promile alkoholu. Muž vo vozidle značky Kia Rio jazdil po Bratislavskej ulici zo strany na stranu. Príslušníci polície si to všimli, vozidlo zastavili a skontrolovali.

„Vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá jeho nezvyčajný štýl jazdy vysvetlila. Muž totiž nafúkal 3,02 promile,“ informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Priznal sa polícii

Muž polícii povedal, že pred jazdou pil pivo i vodku. Hliadka vodiča predviedla na policajné oddelenie, kde sa ho ujali dopravní policajti.

„Tí už vodiča stihli obviniť z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť až ročný pobyt vo väzení. V rámci tzv. super rýchleho konania si do rozhodnutia súdu počká v policajnej cele,“ dodáva polícia.

Viac k témam: Alkohol za volantom, bratislavská polícia, bratislavský policajný hovorca, Piešťany, Senec, trnavská polícia
Zdroj: SITA.sk – Alkoholom podgurážení vodiči pribúdajú, v Senci aj Piešťanoch namerali mužom vyše troch promile (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *