Benčík podal trestné oznámenie na členov Kotlebovej strany, ľudí podnecujú k neposlušnosti

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Ján Benčík (Za ľudí) v pondelok 2. novembra na generálnej prokuratúre podal trestné oznámenie na Milana Uhríka, Milana Mazureka a Andreja Medveckého (všetci ĽSNS).

Benčík o tom informoval vo svojom statuse na sociálnej sieti. Podľa Benčíka sa členovia ĽSNS dopustili trestného činu podnecovania, keď zverejnili návod, ako má občan postupovať v prípade policajnej kontroly za účelom overenia certifikátu z testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Na obrázkovom návode s logom strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je uvedené, že občan nemá policajtovi hovoriť, či test absolvoval, nemá sa preukázať certifikátom a v prípade, že mu bude chcieť policajt uložiť pokutu, ju nemá platiť. V návode sa uvádza, že občan by mal policajtovi oznámiť, že na neho podá trestné oznámenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Občania si podľa návodu majú zaznamenať údaje o príslušníkovi polície, odfotografovať ho a tieto údaje poslať na mailovú adresu patriacu politickej strane. Občanom, ktorí by tak urobili, strana sľubuje, že za nich pripraví trestné oznámenie, odvolanie voči pokute či súdnu žalobu.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Viac k témam: Koronavírus, trestné oznámenie, výsledky testov
Zdroj: Webnoviny.sk – Benčík podal trestné oznámenie na členov Kotlebovej strany, ľudí podnecujú k neposlušnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *