Bezdymové leto: Pri odvykaní od zlozvykov môže pomôcť aj dovolenka

Leto 2023 ide do finále a v najbližších týždňoch si odkrútia svoj zaslúžený letný relax už aj posledné turnusy dovolenkárov.

22.8.2023 (SITA.sk) – Leto 2023 ide do finále a v najbližších týždňoch si odkrútia svoj zaslúžený letný relax už aj posledné turnusy dovolenkárov. Majú tak šancu načerpať do zásoby ešte posledné slnečné lúče a pripraviť sa na chladnejšiu jeseň. Tá sa často u ľudí spája so stresom a povinnosťami, ktoré bránia pri odvykaní od zlozvykov. Preto je dovolenka ideálnym časom na zbavenie sa návykov.

Silným faktorom, ktorý ovplyvňuje proces odvykania od cigariet je stres. Dokonca, pri abstinujúcich dospelých fajčiaroch je stres jedným z hlavných spúšťačov, kedy sa k zlozvyku vracajú. Stačí pritom ak sa cítia neisto, trápia ich problémy, alebo bojujú s nedostatkom spánku či s prepracovanosťou. Všetky tieto situácie vplývajú na snahy fajčiara skoncovať so svojim zlozvykom. Aj preto je odvykanie tesne pred dovolenkou, alebo počas nej, lepším riešením. Voda, slnko a odpočinok majú upokojujúce účinky a tak aj chuť na cigaretu je menšia. Základom je vyvarovať sa akýmkoľvek stresujúcim situáciám.

S drobnými neúspechmi treba počítať

Nepríjemné pocity môže vyvolať aj zlyhanie, ak dospelý abstinujúci fajčiar podľahne. Obviňovanie sa ho však dostáva pod ešte väčší tlak, čo vedie k tomu, že siaha po cigaretách ešte častejšie. Riešením môže byť takzvaný bezdymový kompromis. Vhodný je pre tých, ktorí nevedia, alebo ešte nie sú pripravení definitívne skončiť s fajčením. Podľa vedeckých poznatkov je primárnou príčinou ochorení súvisiacich s fajčením proces horenia, pri ktorom sa uvoľňuje množstvo škodlivých látok a následné vdychovanie cigaretového dymu – výsledku horenia. V súčasnosti sú však na trhu už aj bezdymové zariadenia, ktoré tabak nespaľujú, ale len nahrievajú, čo z nich robí vhodnejšiu alternatívu ku klasickým cigaretám. Neprodukujú dym a ani nepríjemný cigaretový zápach. Ten je totiž nebezpečný aj pre okolie dospelého fajčiara, nakoľko cigaretový dym spôsobuje pasívne fajčenie a cigaretový zápach cítiť z oblečenia, pokožky, či vlasov. Aj keď najlepším riešením je skoncovať s týmto zlozvykom úplne, bezdymové zariadenia, ako aj novinka IQOS ILUMA, môžu byť vhodnou pomôckou, ako dať tomuto zlozvyku navždy zbojom.

Cigaretový dym pácha najväčšie škody

Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení tabaku. Bezdymové zariadenia IQOS tabak nespaľujú, ale nahrievajú, vďaka čomu chutí inak ako cigarety a teda poskytuje chuť naozajstného tabaku. Navyše produkuje o 95 % menej škodlivín v porovnaní s cigaretami, čo však nepredstavuje zníženie rizika o 95 %.

Spomienka na leto 2023: Limitovaná edícia IQOS ILUMA WE

Farebnosť limitovanej edície ilustruje rozmanitosť, ale aj jednotu a spolupatričnosť komunity dospelých na celom svete, ktorí prestali fajčiť a prešli na túto bezdymovú alternatívu. Limitovaná edícia bola exkluzívne uvedená na trh v IQOS Bezdymovej zóne na festivale Pohoda, kde si ju dospelí fajčiari mohli zakúpiť v predstihu. V predajniach IQOS je dostupná od 10. júla 2023 v troch verziách – IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA a kompaktný univerzálny prístroj IQOS ILUMA ONE.

IQOS ILUMA je zariadenie na nahrievanie tabaku využívajúce revolučnú technológiu indukčného ohrevu bez nahrievacej čepele a potreby čistenia. Pri jeho používaní vzniká aerosól, ktorý obsahuje výrazne menej škodlivín ako cigaretový dym.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

Tento článok nie je autorským obsahom SITA.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Viac k témam: IQOS, IQOS ILUMA, PR
Zdroj: SITA.sk – Bezdymové leto: Pri odvykaní od zlozvykov môže pomôcť aj dovolenka © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *