Biatlonista Martin Otčenáš ukončil kariéru, prezradil aj dôvod (video)

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Martin Otčenáš už nebude reprezentovať Slovensko na vrcholných podujatiach v biatlone, rozhodol sa totiž nepokračovať v kariére. Tento krok avizoval 33-ročný už v jari po skončení sezóny 2019/2020. Dôvodom na takýto krok sú pretrvávajúce zdravotné problémy. Informáciu priniesol web slovenskybiatlon.sk.

Pokračovať ďalej nemalo význam

Snažil som sa dokončiť sezónu majstrovstvami Európy, čo nebolo dobré rozhodnutie. Aj na majstrovstvách sveta som totiž odbehol posledné preteky chorý. Čakal som na koniec sezóny, aby som sa dal dokopy. V jari som sa tomu venoval, ale neodznievalo to. Ďalej pokračovať nemalo význam, keďže som nebol stopercentne v poriadku,“ povedal Martin Otčenáš v rozlúčkovom videu s kariérou.

Otčenáš ozdobil minulú sezónu 13. miestom v rýchlostných pretekoch na majstrovstvách sveta v Anterselve a ako jediný zo Slovákov bodoval vo Svetovom pohári 2019/2020, skončil v ňom na 61. mieste. Problémy mal s platničkou v driekovej časti chrbtice. Jej opuch mu tlačil na koreň nervu, ostrú bolesť cítil takmer celú uplynulú sezónu.

Darilo sa mu aj v letnom biatlone

Martin Otčenáš medzi jednotlivcami absolvoval v SP 92 pretekov, ďalších sedemnásť pridal na majstrovstvách sveta a štartoval aj pod piatimi kruhmi na ZOH v Soči 2014 a Pjongčangu 2018. Darilo sa mu aj v letnom biatlone, vlani na MS v tomto športe získal zlato v stíhačke. Na ZOH sa predstavil aj v roku 2006 v talianskom Turíne, to však bol ešte reprezentantom v behu na lyžiach.

Viac k témam: biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Biatlonista Martin Otčenáš ukončil kariéru, prezradil aj dôvod (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *