Blahove zvesenie vlajky a nahradenie portrétu prezidentky považuje Tomáš za detinské a zbytočné gesto (video)

Blaha by si mal podľa Tomáša uvedomiť, akú funkciu zastáva.

12.11.2023 (SITA.sk) – Krok Ľuboša Blahu (Smer-SD) bol detinský a išlo o zbytočné gesto. V diskusnej relácii V politike v televízii Ta3 to skonštatoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

Zvesil vlajku a portrét prezidentky

A to na margo toho, že podpredseda Národnej rady SR Blaha vo svojej kancelárii v parlamente zvesil vlajku Európskej únie (EÚ) a portrét prezidentky Zuzany Čaputovej nahradil portrétom Che Guevaru. Blaha by si mal podľa Tomáša uvedomiť, akú funkciu zastáva.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Minister práce tiež skonštatoval, že on má v kancelárii portrét prezidentky, navzdory tomu, že i on na ňu v minulosti vyjadril svoj názor. Marián Viskupič (Sloboda a Solidarita) uviedol, že liberáli plánujú na mimoriadnej chôdzi hlasovať za Blahovo odvolanie.

Zvolanie mimoriadnej schôdze

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) 7. novembra odovzdalo podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. A to s jediným bodom – návrhom na odvolanie podpredsedu Národnej rady SR Blahu.

Z funkcie ho chce odvolať za to, že „nahradil portrét prezidentky portrétom masového vraha Che Guevaru“ a tiež zvesil vlajku Európskej únie zo svojej kancelárie v Národnej rade SR. Jeho konanie považuje KDH za neprípustné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: mimoriadna schôdza, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Odvolávanie, Podpredseda NR SR, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Blahove zvesenie vlajky a nahradenie portrétu prezidentky považuje Tomáš za detinské a zbytočné gesto (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *