Bratislava bude aj tento rok bez novoročného ohňostroja, dôvodom je zlá epidemická situácia

Bratislava vzhľadom na situáciu v tomto roku ani v rozpočte nepočítala s oslavami príchodu nového roka.

10.12.2021 (Webnoviny.sk) – Novoročný ohňostroj v Bratislave sa po minulom roku neuskutoční ani tento rok. Pre agentúru SITA to uvidela hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Viac o téme: Koronavírus

„V Bratislave sa vzhľadom na nepriaznivú epidemickú situáciu ani tento rok nebude konať spoločné vítanie nového roka ani silvestrovský ohňostroj,“ uviedla s tým, že prvoradou úlohou mesta v tejto situácii je chrániť zdravie obyvateľov.

Vítanie nového roka je podľa magistrátu udalosťou, pri ktorej sa na rôznych miestach zhromažďuje veľký počet ľudí a mesto by takýto dav nemalo možnosti a kapacitu usmerniť podľa platných pravidiel.

„Zároveň by si usporiadanie polnočného ohňostroja vyžiadalo vysoké náklady, ktoré by neboli vynaložené hospodárne, najmä vzhľadom na výdavky, ktoré už mesto utrpelo v súvislosti s pandémiou,“ vysvetlila Rajčanová. Ako dodala, hlavné mesto vzhľadom na dlhodobo pretrvávajúcu pandemickú situáciu preto v tomto roku ani v rozpočte nepočítalo s oslavami príchodu nového roka a ohňostrojom.

Viac k témam: COVID-19, Ohňostroj
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava bude aj tento rok bez novoročného ohňostroja, dôvodom je zlá epidemická situácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *