Bude vakcína proti COVID-19 povinná a zaplatia si nezaočkovaní časť liečby? Lengvarský s Kolíkovou majú pripraviť analýzy

Vladimír Lengvarský a Mária Kolíková majú analýzy odovzdať do 10. januára 2022.

9.12.2021 (Webnoviny.sk) – Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) spoločne s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (nom. SaS) vypracujú právnu analýzu k téme povinného očkovania, ako aj pre prípad finančnej účasti na liečbe ochorenia COVID-19 u nezaočkovaných ľudí. Rozhodla o tom vláda na stredajšom rokovaní.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Predsedovi vlády majú do 10. januára 2022 predložiť analýzu možností zavedenia povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19, ako aj možnosti obmedzenia úhrady z verejného zdravotného poistenia za zdravotnú starostlivosť poskytnutú osobe s ochorením COVID-19, ktorá sa rozhodla dobrovoľne sa nezaočkovať proti ochoreniu COVID-19.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Minister spravodlivosti SR, Minister zdravotníctva SR, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Bude vakcína proti COVID-19 povinná a zaplatia si nezaočkovaní časť liečby? Lengvarský s Kolíkovou majú pripraviť analýzy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *