Čaputová: Plošné testovanie sa nepochybne podarilo dobre zvládnuť a obavy sa nenaplnili

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Plošné testovanie sa nepochybne podarilo dobre zvládnuť. Uviedla to prezidenta SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti. Hlava štátu je rada, že sa nenaplnili jej obavy, a že vo výsledku každý, kto sa otestovať chcel, sa na test dostal.

„Uznanie patrí všetkým, ktorí sa na tom podieľali, predovšetkým vláde, armáde, polícii, hasičskému zboru, zdravotníkom, zdravotníčkam a všetkým ľuďom, ktorí dobrovoľnícky pomáhali,“ dodala.

Prezidentka vyjadrila rešpekt aj samosprávam

Zuzana Čaputová vyjadrila svoj rešpekt aj samosprávam. „Hoci nie vždy dostávali spoľahlivé informácie a svoje obavy dávali aj najavo, venovali obrovské úsilie tomu, aby testovacie miesta pripravili čo najlepšie. Ich rola je nezastupiteľná. Videli sme, že práve komunity na miestnej a mestskej úrovni dokážu urobiť veľmi veľa a podržať aj taký veľký projekt, akým je celoštátne plošné testovanie,“ napísala.

Ľudí prosí o dodržiavanie opatrení

Prezidentka zároveň poprosila všetkých s pozitívnym testom o prísne dodržiavanie karantény a všetkých ostatných o dodržiavanie známych a účinných opatrení.

„Ani negatívny výsledok testu nám totiž nedáva istotu, že nie sme šíriteľmi vírusu,“ pokračovala.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Celoplošné testovanie na Slovensku – výsledky

Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Plošné testovanie sa nepochybne podarilo dobre zvládnuť a obavy sa nenaplnili © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *