Čaputová prijala nového českého prezidenta Pavla s manželkou. Slovensko je prvou krajinou, ktorú navštívili

Petr Pavel si v rámci návštevy uctí aj pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, rovnako aj pamiatku obetí tragédie na Zámockej ulici v Bratislave.

13.3.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 13. marca 11:53

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok prijala nového českého prezidenta Petra Pavla. Slovensko je prvou krajinou, ktorú prezident ČR krátko po svojej inaugurácii navštívil, čím pokračuje v tradícii svojich predchodcov.

Prezident sa na Slovensku zdrží dva dni, pričom svoju cestu začal návštevou Prezidentského paláca v pondelok o 10:30, kde prebehol uvítací ceremoniál. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Stretne sa aj s premiérom Hegerom

Prezident si po rokovaniach s prezidentkou spoločne uctia pamiatku zakladateľov prvej Československej republiky T. G. Masaryka a M. R. Štefánika pri ich pamätníkoch na nábreží Dunaja.

Krátko po 15:00 český prezident navštívi aj Úrad vlády SR, kde sa stretne s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Nový český prezident Petr Pavel navštívil Slovensko (fotografie)

Uctia si pamiatku Jána Kuciaka

Petr Pavel prišiel na Slovensko aj so svojou manželkou Evou, s ktorou si uctia pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a rovnako aj pamiatku obetí vraždy na Zámockej ulici.

Pondelkový program sa zavŕši o 18:00 v Slovenskom národnom divadle, kde sa uskutoční diskusia oboch prezidentov. V utorok 14. marca sa prezident stretne aj s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vojenský generál vo výslužbe Petr Pavel sa po zložení sľubu 9. marca oficiálne stal novým českým prezidentom. V druhom kole volieb, kde sa uchádzal o priazeň voličov spolu s českým expremiérom Andrejom Babišom, získal Petr Pavel 58,31 percenta hlasov, čím sa stal najvyšším ústavným činiteľom ČR na nasledujúcich päť rokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Inaugurácia nového českého prezidenta Petra Pavla (fotografie)

Viac k témam: Český prezident, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Čaputová prijala nového českého prezidenta Pavla s manželkou. Slovensko je prvou krajinou, ktorú navštívili (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *