Chára stále nepozná svoju budúcnosť. Sweeney dúfa, že čoskoro sa tak stane

24.11.2020 (Webnoviny.sk) – U Zdena Cháru v súvislosti s jeho hokejovou budúcnosťou zatiaľ nič nové. Komunikácia medzi tímom Boston Bruins a jeho dlhoročným kapitánom v pozícii neobmedzeného voľného hráča by sa však mala čoskoro obnoviť.

Sweeney čaká na spojenie

A možno sa už blíži chvíľa, keď dôjde k finálnemu rozhodnutiu, či 43-ročný obranca ešte jeden rok zostane „medveďom“ aj na ľade TD Garden. Aspoň tak to tvrdí generálny manažér Don Sweeney.

„Zatiaľ nič nové. Čakáme na opätovné spojenie so Zdenom a jeho agentom Mattom Keatorom. Chára pokračuje v mapovaní ligového terénu a uvidíme, čo z toho vznikne. Dúfam, že v blízkom čase sa dočkáme cieľového dátumu. Uvidíme, čo určí liga,“ uviedol Don Sweeney, cituje ho oficiálny web NHL.

Vedenie NHL a hráčska asociácia NHLPA stále pracujú s 1. januárom 2021 ako dátumom rozbehu novej zámorskej sezóny. Otvorenie tréningových kempov je však zatiaľ v nedohľadne, ich presný dátum zatiaľ nestanovili.

Slovenský kapitán Bruins po skončení uplynulej „pandemickej“ sezóny viackrát vyjadril vôľu pokračovať v drese Bostonu, ktorý si oblieka od sezóny 2006/2007. Vo všetkých 14 sezónach bol jeho kapitán a v roku 2011 sa ako radoval zo zisku Stanleyho pohára.

Chára sa stále cíti silný

V predchádzajúcich dvoch sezónach Chára vždy v marci podpísal ročné predĺženie kontraktu, ale tento rok tak neurobil. NHL totiž prerušili z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu a opätovne sa naštartovala až po štyroch mesiacoch so špeciálnym formátom play-off. Uspela v ňom Tampa Bay, ktorá okrem iných tímov vyradila aj Boston.

„Stále sa cítim silný. Som pozitívne naladený a stále môžem byť prínos pre mužstvo Bostonu. Chcem zostať v Bostone a byť ešte jeho hráč,“ vyslovil sa Chára v septembri po skončení sezóny 2019/2020. Jeho agent Keator vtedy pre TSN doplnil, že Zdeno „sa pozerá na všetky možnosti“.

Aj keď jeho dlhovekosť je obdivuhodná, ani Chára nie je hokejovo nesmrteľný. Jeho priemerný čas na ľade v jednom zápase v minulej sezóne klesol na 21:01 min. To bolo najmenej od jeho prvej takmer kompletnej sezóny v profilige 1998/1999.

Vtedy v drese New York Islanders odkorčuľoval v priemere 18:54 min. V minulosti nebol zanedbateľný ani ofenzívny faktor jeho hry. V 22 sezónach si v 1553 zápasoch základnej časti NHL pripísal 656 bodov za 205 gólov a 451 asistencií. V zatiaľ poslednom ročníku 2019/2020 prispel 14 bodmi za 5 gólov a 9 asistencií.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Chára stále nepozná svoju budúcnosť. Sweeney dúfa, že čoskoro sa tak stane © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *