Do RVR sa hlási rekordný počet kandidátov, to potvrdzuje opodstatnenosť nového výberu členov

24.11.2020 (Webnoviny.sk) – Do Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa hlási rekordný počet kandidátov. Kým v minulosti sa hlásilo maximálne desať záujemcov, teraz sa prihlásilo 20 kandidátov. V tlačovej správe o tom informoval mediálny tím hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) zvolia štyroch členov RVR – troch nových a jedného náhradníka. Ešte predtým sa uskutoční aj verejné vypočutie kandidátov, ktoré je naplánované na pondelok 30. novembra.

Rekordný záujem

Rekordný záujem o členstvo v RVR potvrdzuje podľa predsedu mediálneho výboru NR SR Kristiána Čekovského (OĽaNO) opodstatnenosť nového výberu členov rady.

Napriek tomu, že sme mohli postupovať podľa starých pravidiel, rozhodli sme sa celý proces výberu urobiť transparentnejšie. Otvárame tým dvere odborníkom a nie iba politickým nominantom, tak ako to bolo v minulosti. Myslím si, že táto zmena mnohých motivovala k tomu, aby sa prihlásili,“ vysvetlil Čekovský.

Verejné vypočutie

Vidíme, že záujem je najmä zo strany ľudí, ktorí majú skúsenosti s prácou v médiách, marketingu, prípadne sú z akademického prostredia. Naším cieľom je, aby v kontrolných orgánoch médií sedeli odborníci a čestní ľudia. Iba tak môžu novinári vykonávať svoju prácu slobodnejšie a médiá majú väčšiu právnu istotu,“ doplnil Čekovský.

Tiež doplnil, že verejné vypočutie sa uskutoční v pondelok 30. novembra o 9.00 hod. v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu a vysielať sa bude aj online.

Viac k témam: rekord, RVR Rada pre vysielanie a retransmisiu, výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Do RVR sa hlási rekordný počet kandidátov, to potvrdzuje opodstatnenosť nového výberu členov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *