Erik Černák sa „vryl“ do histórie NHL, na Stanleyho pohári pribudli mená z Tampa Bay Lightning (foto)

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Zisk Stanleyho pohára hokejistami Tampa Bay Lightning sa definitívne vryl do histórie. A to doslova. V nedeľu sa pre partiu okolo kapitána Stevena Stamkosa zavŕšil proces zisku najslávnejšej hokejovej klubovej trofeje vygravírovaním mien hráčov aj členov realizačného tímu na legendárny pohár Lorda Fredericka Stanleyho.

Najlepší deň v živote

Medzi 52 menami hokejistov, trénerov, obslužného personálu figurujú aj majiteľ klubu Jeff Vinik a slovenský obranca Erik Černák.

„Nazdar chlapi, mám vás rád. Je to najlepší deň v mojom živote,“ napísal Rus Michail Sergačov, Černákov kolega z obrany, na Instagrame. „Je niečo, čo by mohlo byť krajšie?,“ spýtal sa útočník Tyler Johnson rovnako na svojom instagramovom profile.

Ďalší útočník Blake Coleman sa zaobišiel vo svojom komentári bez slov – pridal fotku s menami členov tímu Lightning na Stanleyho pohári a doplnil srdiečko.

Výjazdy s pohárom sú otázne

Stále sa nevie, aké to bude s tradičnými výjazdmi Stanleyho pohára do krajín, z ktorých pochádzajú súčasní hráči Lightning. Pracuje sa však na tom, aby sa tak stalo. „Stále sa dávajú dokopy opatrenia, ktoré by to počas súčasnej pandémie koronavírusu umožňovali,“ napísal portál NHL.

Hráčom Tampy Bay patrila druhá priečka vo Východnej konferencii NHL, keď sa 12. marca predčasne ukončila sezóna 2019/2020. Letný augustový reštart sa hral už len upraveným systémom play-off vo dvoch kanadských hokejových bublinách Toronte e Edmontone.

V edmontonskom finále si „Blesky“ poradili s hokejistami Dallas Stars 4:2 na zápasy. Tampa Bay získala Stanley Cup po 16 rokoch a z troch finálových účastí má dve trofeje. Lightning sa zaradili medzu 14 tímov, ktoré vyhrali Stanley Cup aspoň dvakrát.

Viac k témam: NHL National Hockey League, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Erik Černák sa „vryl“ do histórie NHL, na Stanleyho pohári pribudli mená z Tampa Bay Lightning (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *