Fanúšikovia Vlhovú v Lienzi neuvidia, dôvodom sú opatrenia proti koronavírusu

Zrušili aj tradičné slávnostné žrebovanie čísel.

14.12.2021 (Webnoviny.sk) – Skvelá atmosféra s tisíckami burácajúcich divákov, to tentoraz nebude prípad rakúskeho Lienzu vo Svetovom pohári v alpských lyžiarskych disciplínach.

Na sklonku tohto roka 28.- 29. decembra sa tam uskutočnia preteky v obrovskom slalome a slalome žien bez prítomnosti fanúšikov. Informoval o tom Rakúsky lyžiarsky zväz ako o jednom z dôsledkov všeobecne platných vládnych nariadení v boji s pandémiou koronavírusu v Rakúsku.

Viac o téme: Koronavírus

Z rovnakého dôvodu zrušili aj tradičné slávnostné žrebovanie čísel, ktoré sa zvyčajne koná v predvečer pretekov aj za účasti fanúšikov. „Rovnako oceňovanie najlepších pretekárok sa bude konať iba v cieľovom priestore po pretekoch,“ informoval web laola1.at.

Informácia o neúčasti divákov je nepríjemná aj pre slovenských fanúšikov Petry Vlhovej, ktorí tak nebudú môcť vycestovať do tirolského zimného strediska vzdialeného približne 500 km od slovenských hraníc. „Už pred rokom sa tradičné podujatie v závere kalendárneho roka v Rakúska pozostávajúce z dvojice ženských pretekov v technických disciplínach muselo uskutočniť bez divákov. Vtedy sa takto preteky konali v Semmeringu, ktorý sa pravidelne strieda s Lienzom ako dejisko ženského Svetového pohára,“ doplnili informácie Rakúšania.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Pandemické opatrenia, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Fanúšikovia Vlhovú v Lienzi neuvidia, dôvodom sú opatrenia proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *