Fico vyzýva, aby traja ústavní činitelia neopakovali po americkej administratíve

Robert Fico (Smer-SD) tvrdí, že slovenská zahraničná politika by mala rešpektovať medzinárodné právo.

10.12.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico žiada, aby sa traja najvyšší ústavní činitelia „neopičili“ po americkej administratíve a nepodporili bojkot Olympijských hier v Pekingu.

Dodáva, že slovenská zahraničná politika by mala byť založená na rešpektovaní medzinárodného práva a na nezasahovaní do vnútorných záležitostí iných krajín. V tlačovej správe o tom informoval vedúci tlačového oddelenia strany Smer-SD Ján Mažgút.

„Všetci len sledujeme, kto sa začne ako rýchlo pridávať k tomuto postoju americkej administratívy. Vidíme, aké kroky americká administratíva urobila aj pri iných príležitostiach, a preto sa ľudia sediaci vo vládnych kreslách veľmi mýlia, ak sa domnievajú, že tento typ politiky je mimoriadne obľúbený,“ povedal predseda Fico.

Bývalý premiér vytkol aj fakt, že na momentálne prebiehajúci Samit o demokracii, ktorý organizuje prezident USA Joe Biden, nebolo pozvané Maďarsko a nikto sa ho v tejto veci ani nezastal.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico vyzýva, aby traja ústavní činitelia neopakovali po americkej administratíve © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *