Hygienici varujú pred nebezpečnými kuchynskými pomôckami, kúpiť ste ich mohli v Pepcu

Výrobky boli dovezené do predajní z Číny.

5.3.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na sadu kuchynských pomôcok čiernej farby, ktoré sa predávali v predajniach Pepco. Do systému rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF) ich nahlásilo Poľsko. Informácie poskytla hovorkyňa Daša Račková.

Ide o sadu kuchynských pomôcok čiernej farby z Číny, ktorých dovozcom je Pepco Poland Sp z Poľska. Ako Račková priblížila, vo výrobkoch bola laboratórnymi analýzami zistená migrácia primárnych aromatických amínov nad maximálne povolený limit. To je v rozpore s nariadením Komisie Európskej únie zo 14. januára 2011 o plastových materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami v platnom znení. Konkrétne ide o výrobky s výrobným číslom 316048, 316049, 316050, 316051, 316052 a 316053.

„Na základe laboratórnych analýz výrobkov dovozca dobrovoľne stiahol predmetné výrobky z trhu v Poľsku,“ doplnila. Výrobky sa tiež sťahujú z trhu aj v ostatných štátoch ako aj na Slovensku, kde sa predávali v predajniach Pepco. Račková majiteľom už zakúpených výrobkov odporúča, aby ich nepoužívali a prípadne ich vrátili na miesto predaja.

Viac k témam: kuchynské pomôcky, nebezpečné výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici varujú pred nebezpečnými kuchynskými pomôckami, kúpiť ste ich mohli v Pepcu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *