Juh a Západ Slovenska potrápi poľadovica, meteorológovia vydali výstrahy

Vydané výstrahy sú platné na sobotu 4. a nedeľu 5. decembra.

4.12.2021 (Webnoviny.sk) – Meteorológovia na sobotu večer vydali výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou pre okresy na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojej webovej stránke. Výstraha platí od 21:00 do 9:00 nasledujúceho dňa.

Ide o okresy Skalica, Senica, Malacky, Pezinok, Trnava, Senec, Bratislava, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Nové Zámky a Komárno.

Výstrahu pred poľadovicou vydal SHMÚ aj na nedeľu 5. decembra od 21:00 do 9:00 nasledujúceho dňa. Ide o okresy na juhu a východe Slovenska. Výstraha platí pre okresy Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Snina, Humenné, Vranov nad Topľou, Prešov, Sobrance, Michalovce, Trebišov, Košice a Košice okolie.

Tiež Rožňava, Revúca, Rimavská Sobota, Poltár, Lučenec, Veľký Krtíš, Krupina a Levice. Poľadovicu môžu očakávať aj okresy Zlaté Moravce, Topoľčany, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Piešťany, Hlohovec, Nitra, Nové Zámky aj Komárno. Výstraha bude platná aj pre okresy Skalica, Senica, Malacky, Pezinok, Trnava, Senec, Bratislava, Dunajská Streda, Galanta a Šaľa.

Viac k témam: Meteorológia, Poľadovica, Výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Juh a Západ Slovenska potrápi poľadovica, meteorológovia vydali výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *