Keď budeme hrať našu hru, nad Čechmi zvíťazíme, vraví útočník Dvorský pred prvým zápasom na MS do 20 rokov

Mladí Slováci budú o postup zo základnej B-skupiny do štvrťfinále budú bojovať aj so Švajčiarmi (27.12.), Nórmi (29.12.) a Američanmi (31.12.).

26.12.2023 (SITA.sk) – Slovenská reprezentácia hokejistov do 20 rokov v utorok vstúpi do svetového šampionátu tejto vekovej kategórie vo švédskom Göteborgu súbojom proti rovesníkom z Česka. Útočník Dalibor Dvorský dúfa, že slovenský výber zažije vydarený začiatok turnaja.

Kvalitu v tíme máme

„Musíme sa sústrediť na náš výkon. Keď budeme hrať našu, tak si myslím, že vyhráme, lebo kvalitu v tíme máme super,“ povedal 18-ročný rodák zo Zvolena vo videu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Pred rokom na MSJ v Kanade sa Slováci prebojovali do štvrťfinále, v ktorom domácim mladíkom podľahli po tuhom boji 3:4 po predĺžení. Kanadskí hokejisti napokon získali zlato. Vo finále ich nezastavili ani spomenutí Česi, ktorí budú prví súperi slovenského výberu na tohtoročnom šampionáte.

Sme pripravení a nemôžeme sa dočkať

Ďalší útočník Martin Mišiak si uvedomuje, že v utorok to bude náročný duel, keďže pôjde o tzv. federálne derby. „Myslím si, že všetci sme pripravení a už sa nemôžeme dočkať, keď to konečne začne. Česi budú veľmi dobre korčuľovať, takže musíme hrať na 100 percent hneď od začiatku. Myslím si, že to bude hlavne o nás a keď budeme hrať náš hokej, tak to bude v poriadku,“ poznamenal Mišiak.

Mladí Slováci budú o postup zo základnej B-skupiny do štvrťfinále budú bojovať aj so Švajčiarmi (27.12.), Nórmi (29.12.) a Američanmi (31.12.).

Nominácia slovenskej reprezentácie hokejistov na MSJ vo Švédsku (zdroj: SZĽH):
Brankári: Rastislav Eliáš, Adam Gajan, Samuel Urban
Obrancovia: Richard Baran, Jozef Viliam Kmec, Marián Moško, Dávid Nátny, Milan Pišoja, Luka Radivojevič, Maxim Štrbák, Boris Žabka
Útočníci: Peter Cisár, Alex Čiernik, František Dej, Dalibor Dvorský, Samuel Honzek, Roman Kukumberg, Filip Mešár, Martin Mišiak, Juraj Pekarčík, Servác Petrovský, Peter Repčík, Markus Suchý, Adam Sýkora, Alex Šotek, Adam Žlnka

Viac k témam: hokejový útočník, Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov, Slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: SITA.sk – Keď budeme hrať našu hru, nad Čechmi zvíťazíme, vraví útočník Dvorský pred prvým zápasom na MS do 20 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *