Koľko stál jeden otestovaný počas celoplošného testovania? Obce uvádzajú rôzne sumy

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Niektoré obce deklarujú, že počas plošného testovania predstavovali náklady na jedného otestovaného približne 60 až 70 centov a iné 3,50 eura.

Rozdielny prístup samospráv

Po rokovaní vlády to povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že prístup samospráv bol rozdielny a vláda k tomu musí spraviť zásadné stanovisko.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Budeme o tom komunikovať aj s Úniou miest Slovenska a Združením miest a obcí Slovenska. Aj oni navrhli, aby sme zjednodušili ten proces a vyplatili paušálne, povedzme, jednu sumu na jedného človeka všetkým obciam. Verím, že toto by mohla byť cesta,“ dodal Naď. Pri takomto riešení je možné, že sa budú niektoré obce sťažovať.

Finančné problémy niektorých obcí

Ministri na zasadnutí kabinetu diskutovali aj o tom, že niektoré menšie obce môžu mať finančné problémy pre plošné testovanie ľudí na ochorenie COVID-19. Vláda chce podľa Naďa urobiť všetko pre to, aby rozhodnutie padlo čím skôr, a aby peniaze samosprávam poslali.

Dokonca viem, že je už vo finálnej fáze diskusia medzi ministerstvom vnútra a financií o úhradách za náklady ešte z prvého kola. To by malo byť niekde okolo osem miliónov eur, ktoré budú mestám a obciam vyplatené v najbližšej dobe. Následne urobíme všetko pre to, aby sme čím skôr vyplatili náklady, ktoré mali s týmito testovaniami, ktoré sme mali na jeseň,“ zdôraznil minister obrany.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus, minister vnútra SR, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Koľko stál jeden otestovaný počas celoplošného testovania? Obce uvádzajú rôzne sumy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *