Kriminalisti zaistili 13 ton tabaku a milióny kusov nelegálnych cigariet, zadržali tri osoby (foto)

Podarilo sa tiež odhaliť ďalšiu nelegálnu výrobňu cigariet.

10.12.2021 (Webnoviny.sk) – Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) zaistil počas razie v Partizánskom a vo Vrábľoch 13 ton tabakovej suroviny a 29 miliónov kusov nelegálnych cigariet. Pri akcii zadržali tri osoby a podarilo sa tiež odhaliť ďalšiu nelegálnu výrobňu cigariet. V tlačovej správe o tom informovala Martina Rybanská, hovorkyňa Finančnej správy SR.

Predbežne vyčíslený únik na spotrebnej dani z tabaku a tabakových výrobkov presiahol 4,6 milióna eur. V rámci akcie zaistili aj technologické zariadenie na výrobu cigariet, baliace zariadenie, rezačku, sušičku a ďalšie komponenty na výrobu cigariet.

„Priamo pri prevoze nelegálneho tovaru boli zadržaní aj traja páchatelia poľskej národnosti. Podozriví sú zo spáchania zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach v súbehu s prečinom nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov formou spolupáchateľstva,“ uvádza Finančná správa SR.

V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri až osem rokov. V prípade ďalej koná vyšetrovateľ finančnej správy.

Viac k témam: Pašovanie cigariet
Zdroj: Webnoviny.sk – Kriminalisti zaistili 13 ton tabaku a milióny kusov nelegálnych cigariet, zadržali tri osoby (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *