Krúpa si zavolá Mikulca na koberček, dôvodom je migračná vlna a neriešenie situácie na našich hraniciach

Mikulec podľa SaS evidentne situáciu s migračnou vlnou podcenil, alebo nedostatočne rokoval s jeho českým, ale aj maďarským kolegom.

27.9.2022 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 27. septembra 15:43

Česko zavedie od štvrtka (29. septembra) dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom. Poslanec Národnej rady SR (NR SR) za stranu Sloboda a solidarita (SaS) a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa preto zvolá na štvrtok (29. septembra) mimoriadne zasadnutie výboru.

Migračná vlna zo Sýrie

Liberáli sú presvedčení, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) musí vysvetliť nielen dôvody, pre ktoré budú tieto kontroly na hraniciach obnovené, ale zároveň aj situáciu s aktuálnou migračnou vlnou smerujúcou zo Sýrie do Nemecka. V tlačovej správe o tom informuje hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Ministra vnútra sa budeme pýtať, čo viedlo k zavedeniu kontrol na našich hraniciach s Českom. Evidentne situáciu s migračnou vlnou podcenil alebo nedostatočne rokoval s jeho českým aj maďarským kolegom,“ povedal Krúpa.

Mikulcovo zlyhanie

Migranti na Slovensko prichádzajú z Maďarska, a podľa Krúpu by sa mali úplne logicky zaviesť kontroly aj na našich hraniciach, keďže situácia absolútne nie je zvládnutá.

V aktuálnej situácii podľa Krúpu možno obnovenie kontrol na hraniciach považovať za zlyhanie šéfa rezortu vnútra. Dôvodom môže byť aj totálne poddimenzovaný personálny stav na Úrade hraničnej a cudzineckej polície, za čo tiež nesie zodpovednosť minister Mikulec.

Zaujatosť poslanca voči ministrovi

Ministerstvo vnútra SR sa ohradzuje voči vyjadreniam Juraja Krupu. Rezort zároveň pána poslanca žiada, aby si postup a fakty v problematike nechal najskôr vysvetliť, a až následne verejne kritizoval prácu ministerstva vnútra, resp. šéfa rezortu. V stanovisku to uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

„Predmetné verejné vyjadrenia, ktoré poskytol, svedčia o zaujatosti voči ministrovi vnútra, čo sa viackrát ukázalo aj v minulosti,“ píše sa v stanovisku rezortu vnútra, podľa ktorého minister Mikulec spolu so svojím tímom rád príde na výbor, ktorý Krúpa zvolal, problematiku vysvetliť.

„Otázne je, či je to potrebné, keďže pán poslanec si už dnes svoje závery k téme aj odkomunikoval,“ píše na záver stanoviska ministerstva vnútra jeho hovorkyňa.

Viac k témam: Kontroly na hraniciach, Migračná vlna
Zdroj: Webnoviny.sk – Krúpa si zavolá Mikulca na koberček, dôvodom je migračná vlna a neriešenie situácie na našich hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *