Kto je Tomáš Taraba, nominant SNS na post ministra životného prostredia?

Slovenská národná strana (SNS) zmenila svoju nomináciu na post šéfa envirorezortu.

25.10.2023 (SITA.sk) – Slovenská národná strana (SNS) nominovala na post ministra životného prostredia Tomáša Tarabu. Prv bol nominovaný starosta Očovej Rudolf Huliak, prezidentka Zuzana Čaputová ho však odmietla vymenovať.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Tomáš Taraba

… sa narodil 13. februára 1980 v Modre. Študoval na Univerzite Komenského v Bratislave, odbor politológia, Ekonomickej univerzite v Bratislave na národohospodárskej fakulte a na Univerzite v Regensburgu, odbor podnikový manažment. V minulosti pracoval ako vyjednávač pre investičné projekty v Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií.

Je spoluzakladateľom politickej strany Kresťanská demokracia – Život a prosperita, neskôr sa premenovala na Život – Národná strana. Taraba bol jej predsedom, tento rok sa funkcie vzdal a kandidoval v septembrových parlamentných voľbách ako nezávislý kandidát na kandidátke SNS pod číslom päť.

Do Národnej rady SR bol zvolený v roku 2020 na kandidátke strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Neskôr z poslaneckého klubu ĽSNS vystúpil a v parlamente pôsobil ako nezaradený poslanec.

Zobraziť fotogalériu k článku:
SNS nominovala Tarabu na ministra životného prostredia (fotografie)

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS)
Zdroj: SITA.sk – Kto je Tomáš Taraba, nominant SNS na post ministra životného prostredia? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *