Ľudské práva nie sú samozrejmosťou. Korčok pripomína, že ich ochrana je jeho dlhodobou prioritou

Hodnoty demokracie a ľudských práv sú dôležité a potrebujeme ich chrániť, zdôraznil minister zahraničia.

10.12.2021 (Webnoviny.sk) – Ľudské práva sú univerzálne, neviditeľné a neodňateľné a nemožno ich považovať za samozrejmosť. Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal pri príležitosti piatkového Medzinárodného dňa ľudských práv. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Minister pripomína, že ochrana ľudských práv je jednou z dlhodobých priorít rezortu diplomacie. Korčok v tomto roku navyše vymenoval aj Petra Buriana za prvého veľvyslanca pre ľudské práva a ministerstvo tiež prijalo prvú Koncepciu na podporu ľudských práv a demokracie vo svete, ktorá má „poskytovať jasné usmernenie pre slovenskú zahraničnú politiku v oblasti ľudských práv, demokracie a právneho štátu“.

„Hodnoty demokracie a ľudských práv sú dôležité a potrebujeme ich chrániť,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie s tým, že bez demokracie nie je bezpečnosť a stabilita. „V tomto je slovenský postoj dlhodobo jasný. Aj preto som rád, že Slovensko dostalo pozvánku na práve prebiehajúci Samit za demokraciu organizovaný prezidentom USA Joeom Bidenom,“ zdôraznil.

Rezort diplomacie pri príležitosti tohto významného dňa v piatok nasvieti budovu Palugyayovho paláca namodro.

Viac k témam: Ľudské práva, Medzinárodný deň ľudských práv
Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudské práva nie sú samozrejmosťou. Korčok pripomína, že ich ochrana je jeho dlhodobou prioritou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *