Lukáčová a Pjecha dominovali na Crossminton Skawina Open 2021

Crossminton open

Slovenskí crossmintonisti si z poľského mestečka Skawina priniesli dvanásť cenných kovov. Presadili sa nielen naši skúsení hráči v hlavnej mužskej a ženskej dvojhre, ale aj naši juniori.

Ako nasadená turnajová jednotka s prehľadom postúpila do finále hráčka Slávie PU Prešov Tamara Lukáčová, v ktorom si poradila so svetovou dvadsaťštvorkou z Chorvátska Galou Zukič 2:0 na sety. Týmto triumfom sa posunula vo svetovom crossmintonovom rebríčku už na jedenástu priečku a siaha na top desiatku.

Aj v mužskej dvojhre na najvyšší stupienok vystúpil slovenský crossmintonista Vladimír Pjecha, hráč SBK Lipany, ktorý si v semifinále poradil so svetovou šestkou Wojciechom Wilkoszom 2:1 na sety. Zdolať ho nedokázal ani Chorvát Damir Bakovič v dramatickom finále, keď náš hráč zvládol lepšie koncovky oboch setov a pripísal si tak cenný triumf a 250 bodov do svetového rebríčka.

„V semifinále som sa snažil prekvapiť poľského súpera hneď od úvodu útočnou a nátlakovou hrou. Som rád, že mi to vyšlo a po roku som ho opäť zdolal. Vo finále to bolo iné, keďže som súpera vôbec nepoznal. Bolo to cítiť aj v prvých výmenách. Rozhodla ale koncovka prvého setu, keď som dokázal ubrániť zdanlivo už prehrané košíky. V druhom sete som už mal navrch.“ povedal Vladimír Pjecha.

Vladimír Pjecha vo finále porazil Chorváta Damira Bakovica

Medzi dievčatami do 18 rokov sa do finále prebojovali Katarína Daduľáková (Slávia PU Prešov) a Bianka Jančeková (SBK Lipany). Úspešnejšia bola prešovská hráčka a výsledkom 2:0 na sety si upevnila líderskú pozíciu vo svetovom rebríčku. Medzi chlapcami do 18 rokov sa do finále prebojoval Viliam Kopilec (SBK Lipany), strieborný medailista z Majstrovstiev sveta 2019, ale na aktuálnu svetovú jednotku Poliaka Mateusza Fasku nestačil. Tretí bol Gabriel Legath z toho istého klubu. Slovenská juniorská crossmintonistka Romana Michalíková si v kategórii do 14 rokov odniesla cenný bronz.

Úspechy prišli aj vo štvorhrách. Asi najväčší dosiahol Rastislav Michalik s partnerkou Tamarou Lukáčovou v zmiešanej štvorhre, keď vo Powered by: finále zdolali nemecko-chorvatský pár Timm, Zukič 2:0 na sety. Ich úspech zopakoval aj náš juniorský pár Gabriel Legath, Katarína Daduľáková, ktorý vo svojej vekovej kategórii s prehľadom dominovali. Striebro si domov odniesli aj Maroš Poremba a Marián Svoboda, obaja hráči SBK Lipany, keď nestačili až vo finále na poľský pár Wilkosz, Knapczyk.

 

Foto: Krzysztof Skrzybalski by CKiS Skawina (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *