Lyžiarska sezóna na Donovaloch čoskoro začne, stredisko si pripravilo pre návštevníkov niekoľko noviniek

Ubytovacím zariadeniam sa napriek momentálnemu zatvoreniu vcelku dobre plní Silvester, lebo ľudia rátajú s tým, že od avizovaného 25. decembra budú môcť prísť.

10.12.2021 (Webnoviny.sk) – Lyžovačka na Donovaloch sa začne už v piatok 10. decembra. Ako pre agentúru SITA uviedol marketingový manažér strediska Park Snow Donovaly Miroslav Dobrota, otvorenie zimnej sezóny je pre stredisko dôležité, lebo pred sebou tlačí obrovský dlh z minulej zimnej sezóny, ktorá trvala iba tri týždne.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Likvidačné pre strediská sú okrem pandemických opatrení aj aktuálne vysoké ceny elektrickej energie.

Kompenzácia štátu bola nedostatočná

„Obrovský dlh z minuloročnej sezóny sa nám ani napriek výbornej letnej sezóne nepodarilo nejakým spôsobom vyrovnať,“ povedal manažér a doplnil, že kompenzácia zo strany štátu bola v ich prípade maximálne nedostatočná.

Doslova likvidačnou nazval Dobrota momentálnu situáciu na trhu s energiami. „Cena elektrickej energie išla tak veľmi hore, že sme museli kvôli tomu zvyšovať aj ceny skipasov. Ale ani to nevieme, či nám to dokáže pokryť tie zvýšené náklady,“ objasnil manažér.

Novinky na Donovaloch

Ubytovanie zatiaľ nie je povolené pre aktuálne pandemické opatrenia. „Napriek ich zatvoreniu sa im vcelku dobre plní Silvester, lebo ľudia rátajú s tým, že od avizovaného 25. decembra budú môcť prísť. Na január, február a jarné prázdniny ale ľudia zatiaľ váhajú s rezerváciami,“ popísal Dobrota aktuálnu situáciu v ubytovacích zariadeniach.

Medzi novinky strediska na Donovaloch patria tie z minulého roka, ktoré nestihli návštevníci využiť. „Máme nové gastro prevádzky „apres ski bary“, ktoré sú síce teraz zatvorené, ale veríme, že cez sezónu ich budeme môcť otvoriť. Potom máme zmodernizované večerné osvetlenie na zjazdovkách, kde máme osvetlených viac ako 2,5 kilometra zjazdoviek,“ popísal manažér s tým, že osvetlenie je realizované LED technológiou, ktorá šetrí energie a zvyšuje aj bezpečnosť lyžiarov na trati.

Viac k témam: COVID-19, Donovaly, Ekonomické dopady koronavírusu, Lyžiarska sezóna
Zdroj: Webnoviny.sk – Lyžiarska sezóna na Donovaloch čoskoro začne, stredisko si pripravilo pre návštevníkov niekoľko noviniek © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *