Matovič a Naď nemuseli po negatívnom PCR teste zostávať v izolácii, vzťahuje sa na nich výnimka

10.11.2020 (Webnoviny.sk) – Premiér Igor Matovič ani minister obrany Jaroslav Naď nemuseli po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu zostať v domácej izolácii. Neboli totiž označení ako úzke kontakty osoby pozitívne testovanej na COVID-19.

Výnimka v usmernení hygienika

„Nebola im teda zo strany regionálnych úradov verejného zdravotníctva nariadená karanténa,“ uviedol pre agentúru SITA Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Viac o téme: Koronavírus

Eliáš zároveň vysvetlil, že na pracovníkov orgánov štátnej správy a samosprávy sa vzťahuje výnimka uvedená v aktuálnom usmernení hlavného hygienika SR.

Podľa nej „pri chránenom kontakte týchto pracovníkov s osobou pozitívne testovanou na COVID-19 nie je potrebná domáca izolácia a vyradenie z pracovnej činnosti, ak človek nemá príznaky respiračného ochorenia“, uviedol Eliáš s tým, že izolácia je v tomto prípade dobrovoľná.

Domáca izolácia

Osoba, ktorá bola v úzkom kontakte s potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19, podľa aktuálneho usmernenia dodržiava 10-dňovú domácu izoláciu.

V prípade potreby kontaktuje regionálny úrad verejného zdravotníctva a podrobí sa testovaniu na zistenie prítomnosti koronavírusu metódou RT-PCR spravidla na piaty až desiaty deň od posledného kontaktu s chorým alebo podozrivým z ochorenia COVID-19. Ak je výsledok testu negatívny, pokračuje v izolácii v domácom prostredí v celkovej dĺžke minimálne 10 dní.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, minister obrany SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič a Naď nemuseli po negatívnom PCR teste zostávať v izolácii, vzťahuje sa na nich výnimka © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *