Matovič okomentoval Huliaka ako použitý figový list a nikdy by vraj nenapáchal toľko škody ako Kaliňák u tajných

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok oznámila, že nevymenuje nominanta SNS Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia.

21.10.2023 (SITA.sk) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko hrá podľa šéfa hnutia OĽANO a priatelia Igora Matoviča špinavú hru s nominantom na ministra životného prostredia Rudolfom Huliakom.

Scenár dohodnutý s Ficom

Ako uviedol na sociálnej sieti, šéf národniarov ide podľa scenára, ktorý mal dohodnutý s Robertom Ficom (Smer-SD) – podhodil prezidentskému palácu Huliaka, prezidentka po návnade siahla, Danko bude bojovať, ale nakoniec ho vymení za niekoho, kto nebude toľko klať oči a biznis na ministerstve mu pobeží.

Fico podľa jeho slov pod Huliakovou dymovou clonou prepašuje do vlády Roberta Kaliňáka. Huliak síce bude sklamaný, ale zostane Dankovi v parlamente verný, „lebo veď za neho bojoval“.

Huliak ako figový list

„Použil ho ako figový list, ktorým zakryl Ficovu najväčšiu škodnú v novej vláde. Áno, Huliak je úlet, ale škody, ktoré by napáchal, sú tisícinou toho, čo napácha Kaliňák, ktorý bude mať v rukách mimoriadne dobre vybavených vojenských tajných,“ napísal Matovič.

Danko sa podľa neho aj „milo preriekol“, keď povedal, že Huliakova nominácia je nomináciou „v prvom kole“, čím prezradil, že ju považuje len za nomináciu naoko. Dodal, že Danko je opäť za užitočného idiota, čo mu ale nevadí, pretože to nie je zadarmo.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister životného prostredia, predseda OĽaNO
Zdroj: SITA.sk – Matovič okomentoval Huliaka ako použitý figový list a nikdy by vraj nenapáchal toľko škody ako Kaliňák u tajných © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *