Mikulec by chcel do kresla policajného prezidenta prioritne dosadiť Hamrana

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran v utorok 30. novembra oznámil, že má záujem pokračovať vo funkcii aj v rámci riadneho mandátu.

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Dočasný policajný prezident Štefan Hamran je prioritným kandidátom ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) do funkcie stáleho prezidenta Policajného zboru.

Povedal to po stredajšom rokovaní vlády. Hamran v utorok 30. novembra oznámil, že má záujem pokračovať vo funkcii aj v rámci riadneho mandátu. Potrebné podklady dal dokopy a zveril ich svojmu zástupcovi, aby ich odovzdal na personálnej sekcii.

Písomné žiadosti o zaradenie do výberového konania na post prezidenta Policajného zboru prijímal rezort vnútra do 30. novembra.

„Od uchádzačov sa okrem iného vyžaduje najmenej 10-ročná prax v Policajnom zbore, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie. Spolu so životopisom je potrebné doručiť aj koncepciu rozvoja a riadenia Policajného zboru,“ uviedlo ešte v októbri ministerstvo.

Viac k témam: Prezident Policajného zboru SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec by chcel do kresla policajného prezidenta prioritne dosadiť Hamrana © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *