Mimoriadne schôdze o zdravotníctve a cenách energií nebudú, poslanci neschválili ich program

Poslanci nebudú rokovať o sociálnych dopadoch výrazného rastu cien energií a základných potravín ani o stave zdravotníctva.

7.12.2021 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR v utorok neodsúhlasili návrh na otvorenie mimoriadnej schôdze, ktorý predložili opoziční poslanci Tomáš Taraba, Filip Kuffa a Štefan Kuffa. V rámci neho chceli prijať uznesenie ku katastrofálnemu stavu v slovenskom zdravotníctve a k ohrozeniu verejného zdravia občanov Slovenskej republiky.

V uznesení chceli zdôrazniť, že sa vláda zodpovedá parlamentu, a zároveň ju tým požiadať o predloženie informácie o súčasnom stave zdravotníctva, ako aj návrh okamžitých opatrení v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19. Ich cieľom bolo tiež upozorniť na vážny pokles zdravotníckeho personálu v nemocniciach, klesajúcu dostupnosť zdravotnej starostlivosti, nedostatočné financovanie technického a materiálneho zabezpečenia počas pandémie a systematickú ignoráciu požiadaviek lekárskych odborových organizácií.

Rovnako nebol schválený ani program ďalšej mimoriadnej schôdze o sociálnych dopadoch výrazného rastu cien energií a základných potravín. Za hlasovalo 48 zákonodarcov, proti 12 a zdržalo sa 62.

V rámci schôdze navrhovala skupina opozičných poslancov prijať uznesenie, podľa ktorého mala vláda do 23. decembra tohto roku predložiť zákonodárnemu zboru správu, vrátane vecného a časového harmonogramu, o prijatých opatreniach na zamedzenie nežiadúceho cenového vývoja.

Viac k témam: Ceny energií, Mimoriadna schôdza parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Mimoriadne schôdze o zdravotníctve a cenách energií nebudú, poslanci neschválili ich program © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *