Minister Šutaj Eštok na Štedrý deň navštívil službukonajúcich policajtov a hasičov, odniesol si aj suveníry (video+foto)

Matúš Šutaj Eštok sa im poďakoval za ich celoročnú prácu a zároveň ocenil ich nepretržité nasadenie pri zabezpečení bezpečnosti v uliciach a na cestách, sviatky nevynímajúc.

26.12.2023 (SITA.sk) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na Štedrý deň navštívil policajtov a hasičov, aby sa im poďakoval za ich celoročnú prácu a zároveň ocenil ich nepretržité nasadenie pri zabezpečení bezpečnosti v uliciach a na cestách, sviatky nevynímajúc.

Ako informoval tlačový odbor rezortu vnútra, minister spolu s policajným prezidentom Ľubomírom Solákom napríklad navštívil príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru Nové Mesto nad Váhom, pričom im priniesol novú kancelársku techniku ako monitor, počítač alebo tlačiareň.

Nové koterce pre služobné psy

Šutaj Eštok a policajný prezident si následne prezreli obvodné oddelenie, policajti ministra informovali o dokončení výstavby nových kotercov pre služobné psy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Minister Šutaj Eštok bol na Štedrý deň u policajtov a hasičov (fotografie)

„Na hasičskej stanici Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Nové Mesto nad Váhom minister pozdravil a povzbudil službokonajúcich hasičov. Po prehliadke hasičskej stanice a techniky im zaželal, aby ich sviatočná služba bola čo najviac pokojná, bez mimoriadnych zásahov,“ informoval rezort vnútra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Minister vnútra v tejto súvislosti poďakoval policajtom, hasičom, záchranárom, ktorí v tento sviatočný deň slúžia.

Návšteva Mestskej polície v Bratislave

Minister sa spolu s policajným prezidentom následne presunuli na pracovisko stálej služby Diaľničného oddelenia Policajného zboru v Trnave. Minister sa v tejto súvislosti zaujímal o fungovanie režimového pracoviska, výjazdovú techniku a meracie zariadenia nielen vo vozidlách.

V sviatočný deň navštívil minister s policajným prezidentom aj Operačné stredisko Mestskej polície v Bratislave, ktoré je v prevádzke od októbra 2021 a v rámci Slovenska je unikátnym pracoviskom, prepojením informačného systému s ostatnými zložkami integrovaného záchranného systému, s políciou, hasičmi a záchrannou zdravotnou službou.

„Minister si počas návštevy prezrel kamerovú miestnosť a oboznámil sa s ich riadiacou činnosťou. Mestským policajtom priniesol darčekové koše, mestskí policajti zas na oplátku ministrovi darovali originálne suveníry,“ dodalo ministerstvo vnútra.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Prezident Policajného zboru SR, Štedrý deň
Zdroj: SITA.sk – Minister Šutaj Eštok na Štedrý deň navštívil službukonajúcich policajtov a hasičov, odniesol si aj suveníry (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *